Reprezentacja. Oceny po meczu z Rumunią: Najlepszy Teodorczyk, najgorszy Słowik

Reprezentacja Polski w ligowym składzie pokonała w towarzyskim spotkaniu Rumunię 4:1. Za występ w meczu rozegranym w Maladze na najwyższą notę zasłużył według nas debiutant Łukasz Teodorczyk. Tymczasem Jakub Słowik, dla którego również był to pierwszy mecz w kadrze, otrzymał notę najniższą

Czytaj relację ze spotkania Polski z Rumunią

Jakub Słowik 2. Fatalny debiut w kadrze bramkarza Jagiellonii. Mecz z Rumunią wygralibyśmy do zera, gdyby nie kiks golkipera w 41. minucie. Słowik zanotował kilka udanych interwencji, ale nie będzie zadowolony ze swojej gry. Na początku spotkania "popisał się" jeszcze niepotrzebnym i spóźnionym wyjściem, po którym jeden z napastników mógł strzelić gola, ale nie wcelował do pustej bramki.

Łukasz Broź 3+. Występ obrońcy na plus, ale nierówny. Parę razy zatrzymywał akcje rywali, ale i dał się kilka razy łatwo ograć. W drugiej połowie częściej udzielał się w ofensywie i wychodziło mu to całkiem nieźle. Trochę brakowało jednak dokładności w jego dośrodkowaniach.

Artur Jędrzejczyk 3-. Nie miał wiele pracy, jak zresztą cała defensywa. Spóźnił się z interwencją przy strzale Alexe w 34. minucie, który mógł dać gola Rumunom.

Piotr Celeban 4. Solidny występ. Nie miał za wiele do roboty, nie dostrzegliśmy poważniejszego błędu.

Jakub Wawrzyniak 4+. Najlepszy z obrońców. Pewny w zagraniach, dobrze przecinał podania, dodatkowo duży plus za świetne dośrodkowanie przy trzecim golu.

Paweł Wszołek 4. Aktywny, miał szansę na gola, ale strzelił z dystansu wprost w bramkarza. Świetna asysta przy drugim golu, rozpoczął też akcję, po której padła trzecia bramka.

Daniel Łukasik 4. Niezły w defensywie, błyskotliwy w ofensywie. Piękny gol piętą w zamieszaniu podbramkowym.

Przemysław Kaźmierczak 4. Trudno mu coś zarzucić. W środku pola Rumuni mieli z nim problemy. Popisał się też niezłym strzałem z dystansu w 30. minucie, ale trochę zbyt lekkim.

Szymon Pawłowski 5. Najlepszy obok Teodorczyka. Brawa za bardzo ładną, pierwszą bramkę. Mógł strzelić też dwie następne, ale raz ubiegł go Teodorczyk, a za drugim razem jego mocny strzał obronił bramkarz. Pawłowski rozpoczął też akcje, które dały drugiego i czwartego gola.

Waldemar Sobota 4-. Nierówny, dobre zagrania przeplatał niedokładnymi. Dobrze uderzył z powietrza w poprzeczkę, dzięki czemu padła trzecia bramka dla Polski. W drugiej połowie niezła próba strzału na pustą bramkę z dystansu, niewiele się pomylił.

Łukasz Teodorczyk 5+. Czy można sobie wyobrazić lepszy debiut? Dwa gole i asysta. Minus za drugą połowę, w której był już mniej widoczny.

Tomasz Kupisz 3. Zmienił Pawłowskiego w 55. minucie, przeprowadził kilka rajdów lewą stroną, ale niedokładnie podawał lub tracił ostatecznie piłkę. Pokazywał się, ale nic nie wyniknęło z jego akcji.

Michał Kucharczyk 3. Wszedł po przerwie za Wszołka. Nie była to zła zmiana, ale był mniej groźny niż piłkarz Polonii. Widoczny, ale tak jak Kupisz - niedokładny.

Tomasz Jodłowiec 3. Wszedł po przerwie za Jędrzejczyka. Mało widoczny. Bez większego błędu.

Dominik Furman i Mariusz Stępiński grali za krótko, by ich oceniać.