Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Polska - Urugwaj. Polskie media: "Orły ściągnięte na ziemię"

PRZEGLĄD PRASY. "Lekcja" to słowo klucz w polskiej prasie po porażce polskiej reprezentacji w Gdańsku z Urugwajem 1:3. Polskie media zgodnie piszą, że drużyna Waldemara Fornalika po starciu z ekipą z Ameryki Południowej wróciła na ziemię i dowiedziała się, jak dużo musi jeszcze poprawić
1 : 3
Informacje
Towarzyskie - Mecze reprezentacji Polski
Środa 14.11.2012 godzina 20:45
Wyniki szczegółowe
1 Poł
2 Poł
Wynik
Polska
0
1
1
Urugwaj
2
1
3
Składy i szczegóły
Polska
Bramki:Obraniak (64.)
Kartki:Wasilewski - żółta
Skład:Tytoń (46. Kuszczak) - Piszczek, Wasilewski, Glik (46. Perquis), Komorowski - Polanski (72. Trałka), Krychowiak (83. Milik) - Grosicki (73. Błaszczykowski), Obraniak, Mierzejewski (59. Pawłowski) - Lewandowski
Urugwaj
Bramki:Glik (21. - samobój), Cavani (34.), Suarez (66.)
Skład:Muslera - Aguirregaray (59. Gargano), Lugano, Godin, Caceres, - A.Gonzalez, Arevalo (70. Eguren), C.Rodriguez (74. Castro) - Lodeiro (79. Pereira) - Cavani (46. Ramirez), Suarez (85. Stuani)
Polacy byli tłem dla dużo lepszych reprezentantów Urugwaju i przegrali w Gdańsku 3:1. Jedynego gola dla biało-czerwonych zdobył Ludovic Obraniak. Dla gości bramki zdobyli Ednison Cavani, Luis Suarez oraz Kamil Glik, który interweniował tak niefortunnie, że zagrał piłkę do własnej siatki. Nic dziwnego, że po meczu polskiej prasie daleko od zachwytów i pochwał pod adresem Polaków.

Fakt: Na Urugwaj są za słabi

"W starciu z czwartą drużyną ostatnich mistrzostw świata reprezentacja Polski walczyła dzielnie, ale rywale byli lepsi przynajmniej o dwie klasy. (...) Na cztery miesiące przed kolejnym spotkaniem eliminacyjnym, żaden z polskich piłkarzy nie oczarował zmarzniętych kibiców. Szkoda."

Super Express: Suarez dał lekcję Polakom

"Bardzo słaba gra i porażka reprezentacji Polski z mistrzem Ameryki Południowej. Po świetnym meczu i remisie z Anglią 1:1 wydawało się, że wreszcie polska reprezentacja zaczyna grać tak, jak oczekują od niej kibice. Jednak towarzyskie spotkanie z Urugwajem 1:3 sprowadziło wszystkich na ziemię. (...) Z taką grą o awans do mundialu 2014 będzie bardzo trudno."

Przegląd Sportowy: Orły ściągnięte na ziemię

"Lekcja pięknego i skutecznego futbolu w wykonaniu Latynosów. Ten mecz pokazał, jak wiele dzieli nas od europejskiej czołówki. Nasi piłkarze długimi okresami byli bezsilni i bezradni."

Gazeta Wyborcza : Próg urugwajski za wysoki

"Następnym razem z przeciwnikiem klasy zespołu trenera Oscara Tabareza Polacy mogą zagrać dopiero za dwa lata, na mundialu w Brazylii. W Gdańsku na wypełnionej po brzegi PGE Arenie, prawie 40 tysięcy polskich kibiców mogło obejrzeć produkt skończony mogło obejrzeć produkt skończony, jakim jest drużyna z Ameryki Południowej. (...) Mecze o punkty pokażą, czy i jakie wnioski Polacy wyciągnęli z urugwajskiej lekcji, którą dostali w Gdańsku".

Rzeczpospolita: Brawa dla Suareza

"Wróciliśmy na ziemię. Selekcjoner Waldemar Fornalik mówi nawet o bolesnej lekcji. (...) Po meczu kibice długo gwizdali. Ten dźwięk towarzyszyć powinien Fornalikowi i Bonkowi przez najbliższe miesiące, mobilizować, bo nie był to gwizd szyderczy. Klaskać się nie dało."

Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ
Komentarze (6)
Polska - Urugwaj. Polskie media: "Orły ściągnięte na ziemię"
Zaloguj się
 • amrik

  Oceniono 13 razy 13

  "Ten mecz pokazał, jak wiele dzieli nas od europejskiej czołówki." Chyba swiatowej? A to ze jestesmy bardzo bardzo w tyle to chyba wiadomo od 10-leci. Tak jakby nie bylo euro, poprzedniego euro czy poprzednich mistrzostw swiata.

 • mortisnostre

  Oceniono 11 razy 7

  Lewandowski NIE jest gwiazdą reprezentacji, ale Borussii Dortmund, tam strzela i robi karierę, w reprezentacji Polski gra tak jak Ryan Giggs dla Walli, tzn. podpisuje listę obecności, chociaż również Giggs gdy grał w Manchesterze, zachwycał wszystkich i rzucał na kolana . Kropka.

 • alp61

  Oceniono 2 razy 2

  Mecz obnażył braki w wyszkoleniu technicznym większości naszych piłkarzy. Ponadto w trakcie meczu miałem wrażenie, że oni o tym doskonale wiedzą i dlatego starali się grać na odległość od rywali, tak rzadko próbowali pojedynków jeden na jeden i tak często wycofywali piłkę i próbowali gry po obwodzie. Na dodatek brakowało szybkości w starcie do piłki czy wyjściu na pozycję i stąd wyglądało to jakby rywali było co najmniej 2 razy tyle i to w każdej strefie boiska. 1 : 3 to najmniejszy wymiar kary!

 • pogromca_mrowek

  0

  Po co organizuje się walki słoni z mrówkami? Ani to ekscytujące ani miłe dla oka.
  A dlaczego kibice gwizdali? Przecież nawet jakby mrówka się zesr... to i tak nie powali słonia.

 • chateaux

  0

  "Ten mecz pokazał, jak wiele dzieli nas od europejskiej czołówki. "

  *************

  Anglicy należą do europejskiej czołówki? Chyba należą, prawda? A mimo to przegrali 1:4 ze Szwecją - drużyną co najmniej o klasę gorszą od Urugwaju.

 • p.ilinski1

  Oceniono 1 raz -1

  Choćby natura dała komu największe przymioty, nie ona sama, ale i szczęście wraz z nią czyni bohaterów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX