Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Polska - Anglia w el .mundialu. Jak zagra Polska?

1 : 1
Informacje
Eliminacje MŚ 2014 - Grupa H
Środa 17.10.2012 godzina 17:00
Wyniki szczegółowe
1 Poł
2 Poł
Wynik
Polska
0
1
1
Anglia
1
0
1
Składy i szczegóły
Polska
Skład: Tytoń - Piszczek, Wasilewski, Glik, Wawrzyniak - Polanski, Krychowiak - Wszołek(63' Mierzejewski), Obraniak(90' Borysiuk), Grosicki(82' Milik) - Lewandowski Bramki: Kamil Glik (70')
Anglia
Skład: Hart - Johnson, Jagielka, Lescott, Cole - Milner, Carrick, Gerrard, Cleverley - Defoe(67' Welbeck) - Rooney(73' Oxlade-Chamberlain) Bramki: Wayne Rooney (31')
Czy takie ustawienie da zwycięstwo, po którym za selekcjonerem zaczniemy wołać "Waldek King"? Relacja Z czuba i na żywo z meczu Polska-Anglia na żywo od godz. 18 w Sport.pl. Śledź relację także na telefonie na m.sport.pl.
Im więcej nieobecności spowodowanych kontuzjami, tym trudniej ustalić skład, jaki wystawi Waldemar Fornalik. Wiele wskazuje jednak na to, że będzie to ustawienie bezpieczne, sensacji nie powinno być także w nominacjach do podstawowej jedenastki.

Na duże ryzyko wystawiłby siebie selekcjoner, gdyby zamiast Przemysława Tytonia stanął w bramce Tomasz Kuszczak. Pierwszy z nich stracił co prawda miejsce w PSV Eindhoven, więc można założyć, że jego pełny mecz z RPA był tylko okazją "do ogrania się". Byłoby jednak szaleństwem rezygnować w kluczowym momencie eliminacji z bramkarza, który dotąd nie zawiódł, opanował nerwy w newralgicznym momencie Euro (wchodząc na karnego w meczu z Grecją), stawiając w zamian na Kuszczaka, który nie stał w bramce reprezentacji od 2010 r., a z obroną w obecnym zestawieniu nie współpracował nigdy.

O ile jeszcze niedawno sparing z RPA był dla selekcjonera bólem głowy, tak teraz oddałby pewnie wiele za kolejne sprawdziany przed starciem z Anglią. Dotyczy to przede wszystkim obrony i wątpliwości, jakie zasiał Marcin Komorowski. Szybki jak na obrońcę piłkarz Tereka Grozny wcielił się w piątek w rolę skrzydłowego, strzelił gola i dał Fornalikowi pod rozwagę, czy nie byłby najlepszym partnerem kapitana Marcina Wasilewskiego na środku defensywy. Jako jedyny mógłby gwarantować, że przynajmniej on nadąży za szybkimi angielskimi napastnikami.

Superzwrotności i dynamiki nie należy spodziewać się za to u Damiena Perquisa, do którego Fornalik - według jego własnych słów - wyciągnął pomocną dłoń, dając grać przeciwko RPA. Dlatego na środku drugie miejsce zajmie najpewniej zbierający we Włoszech dobre recenzje Kamil Glik. Na bokach obrony niezagrożoną pozycję mają Łukasz Piszczek i Jakub Wawrzyniak.

Kolejni przytłoczeni krytyką selekcjonerzy powtarzają, że Polska to kraj 38 mln trenerów. Jeśli tak rzeczywiście jest, to na mecz z Anglią proponują oni przynajmniej mnóstwo rozwiązań na ustawienie linii środkowej, ale w każdej z nich przewija się tylko jedno nazwisko - Grzegorza Krychowiaka. Defensywny pomocnik Stade Reims wrócił do kadry na mecz z Mołdawią i z miejsca uznano go za filar zdolny do powstrzymania nacierających Anglików już na środku boiska. Świetne recenzje z ligi Krychowiak potwierdził w meczu z RPA - stał się od lat poszukiwanym defensywnym pomocnikiem z umiejętnością rozpoczęcia kontry, precyzyjnego dośrodkowania w pełnym biegu, czy nawet wykonywania rzutów wolnych.

To od niego Fornalik zaczął konstruowanie pomocy, stając przy okazji przed wielkim dylematem, kogo ustawić obok. Czy Eugena Polańskiego,, który mimo kłopotów rodzinnych wrócił na zgrupowanie, czy Ariela Borysiuka. Lepszą opcją na Anglię byłby rosły, zostawiający na boisku serce Polański, ale Fornalik ma wątpliwości, jak problemy wpłyną na koncentrację piłkarza Mainz i czy brak treningów w ostatnich dniach nie odbije się na jego dyspozycji fizycznej, co dla selekcjonera przed meczem z Anglią jest rzeczą fundamentalną.

Po kontuzji Jakuba Błaszczykowskiego, Macieja Rybusa i Sławomira Peszki wybór piłkarzy na pozycję bocznych pomocników jest ograniczony, na skrajach staną Paweł Wszołek i Kamil Grosicki. Wybór tego drugiego po meczu z RPA jest oczywistością, Wszołka - chyba największym ryzykiem Fornalika.Byłby Fornalik prawdziwym straceńcem, gdyby wziął Anglików z jeszcze większego zaskoczenia i za jedynym napastnikiem Robertem Lewandowskim wystawił 18-letniego Arkadiusza Milika, co podpowiada mu wielu ludzi futbolu. Młody gracz Górnika Zabrze, którego po kilku świetnych występach w ekstraklasie niemal okrzyknięto drugim Lubańskim, już był próbowany na tej pozycji. Uchodzi zresztą za najbardziej wszechstronnego napastnika ostatnich lat.

Tyle że Fornalik gdziekolwiek pracował, stawiał na rozsądek i minimalne ryzyko. Dlatego dziś zobaczymy na boisku Ludovika Obraniaka. Może to on będzie współsprawcą cudu, po którym całkiem uzasadnione będzie wołać za selekcjonerem "Waldek King", zupełnie jak w Ruchu Chorzów.Czy Polska wywalczy jakiekolwiek punkty w meczu z Anglią?
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ