Czego dowiedzieliśmy się z meczu z RPA

Polska skromnie pokonała 1:0 RPA w towarzyskim meczu rozgrywanym na Stadionie Narodowym. Bardzo dobrze w tym meczu zaprezentował się w Grzegorz Krychowiak, który okazał się największym zwycięzcą tego sparingu. Słabiej zaprezentowali się inni zmiennicy - Grzegorz Wojtkowiak, Adrian Mierzejewski i Waldemar Sobota.

Krychowiak zasłużył na Anglię

Najwięcej się wczoraj po nim spodziewano i 22-letni pomocnik jest największym zwycięzcą sparingu. Zaczął od przerwania akcji gości i rajdu skrzydłem. Później dobrze się ustawiał, dokładnie podawał i prawie nigdy nie tracił piłki. Zagra z Anglią nie dlatego, że Eugen Polanski wyjechał ze zgrupowania z powodów rodzinnych; że w słabej formie jest Rafał Murawski; że Ariel Borysiuk to piłkarz o zaletach wyłącznie defensywnych, ale dlatego, że jest prawdopodobnie najlepszym polskim środkowym pomocnikiem. Prawdziwy test czeka go jednak dopiero we wtorek, przeciwko Stevenovi Gerrardowi i Tomowi Cleverley'owi.

Dwóch napastników nie działa

Trzeci raz w czterech meczach Waldemar Fornalik wstawił do jedenastki dwóch napastników. Z Estonią (przed przerwą) partnerem Lewandowskiego był Sobiech, z Mołdawią (przez 45 minut) - Saganowski, a później znów Sobiech (ostatnie 19 minut). W żadnym zespół nie zachwycił, ale selekcjoner tłumaczył, że zależy mu, by jego drużyna potrafiła grać w dwóch ustawieniach. Wczoraj poszedł na całość, od pierwszej minuty z przodu biegali Sobiech i Piech. Piłkarz Hannoveru jeszcze przed przerwą zmarnował dwie szanse na gole, zawodnik Ruchu - jedną. Znów potwierdziło się, że bez Lewandowskiego polski atak nie istnieje - nie wiadomo tylko, czy trzeba to było jeszcze raz sprawdzać. Przecież z taktyki z dwoma napastnikami selekcjoner skorzystać chyba tylko w meczach z San Marino.

Tytoń zostanie w bramce

Przed meczem z RPA nie było wiadomo, który bramkarz zagra z Anglią, od wczoraj wątpliwości już nie ma. Fornalik postawił na Przemysława Tytonia i znów się nie zawiódł. Bramkarz PSV, choć ostatnio nie gra w klubie, u Fornalika opuścił tylko sparing z Estonią. Rywalizujący z nim Tomasz Kuszczak jest pewniakiem w Brighton, ale w kadrze nie występował od czerwca 2010 r. Gdyby trener szykował go na hit eliminacji, pewnie wystawiłby go w piątek.