El. MŚ 2014. Kadra młodzieżą stoi? Świetny mecz młodych zawodników

Polskiej reprezentacji udało się po raz pierwszy wywalczyć zwycięstwo na Stadionie Narodowym dzięki bramce Marcina Komorowskiego. Znakomity występ zaliczyli młodzi zawodnicy, którzy wyraźnie ożywili grę podopiecznych Waldemara Fornalika.

Który z młodych piłkarzy powinien zagrać w meczu z Anglią? Zapraszamy do dyskusji na naszym Facebooku ?

W swoich pierwszych występach na Stadionie Narodowym od początku błyszczeli Grzegorz Krychowiak i Paweł Wszołek. Ten pierwszy już na samym początku spotkania mógł popisać się asystą, ale nasi dwaj napastnicy, Arkadiusz Piech i Artur Sobiech seryjnie marnowali stuprocentowe sytuacje. Młodzi pomocnicy co i raz tworzyli kolejne świetne sytuacje, jednak snajperzy nie potrafili wykorzystać ich znakomitych podań, przez co bardzo długo utrzymywał się bezbramkowy remis.

W grze Polaków wyraźnie widać jednak było sporo szybkości i polotu, Krychowiak nie wahał się przy odważnych szarżach na prawym skrzydle, dzięki czemu stworzył wiele bramkowych okazji dla naszej reprezentacji. W przerwie Wszołka zmienił inny reprezentant Ekstraklasy, Waldemar Sobota, ale jego występ w drugiej części nie był już tak imponujący, jak ten skrzydłowego warszawskiej Polonii.

W 58 minucie na boisku pojawił się osiemnastolatek z Górnika Zabrze, Arkadiusz Milik, który jest obecnie chyba największym talentem w Ekstraklasie. Napastnik był widoczny w ofensywie, jednak nie udało mu się stworzyć znaczącego zagrożenia pod bramką rywala. Wiele okazji do strzelenia bramki miał 22-letni napastnik Hannoveru, Artur Sobiech, ale podobnie jak Arkadiusz Piech raził on nieskutecznością.

Kolejny mecz reprezentacji Polski już we wtorek, kiedy to na Stadionie Narodowym podejmiemy Anglię. Początek spotkania o 21:00.

Który z młodych zawodników wypadł najlepiej? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach.