Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Wybierz sobie sam: albo Szpakowski, albo Borek. Kadra także w Polsacie

1 : 1
Informacje
Eliminacje MŚ 2014 - Grupa H
Środa 17.10.2012 godzina 17:00
Wyniki szczegółowe
1 Poł
2 Poł
Wynik
Polska
0
1
1
Anglia
1
0
1
Składy i szczegóły
Polska
Skład: Tytoń - Piszczek, Wasilewski, Glik, Wawrzyniak - Polanski, Krychowiak - Wszołek(63' Mierzejewski), Obraniak(90' Borysiuk), Grosicki(82' Milik) - Lewandowski Bramki: Kamil Glik (70')
Anglia
Skład: Hart - Johnson, Jagielka, Lescott, Cole - Milner, Carrick, Gerrard, Cleverley - Defoe(67' Welbeck) - Rooney(73' Oxlade-Chamberlain) Bramki: Wayne Rooney (31')
Polsat Sport pokaże wszystkie mecze piłkarskiej reprezentacji Polski aż do mundialu w 2014 r. Najbliższe spotkania z RPA i Anglią komentować będą Mateusz Borek z Waldemarem Prusikiem. Firma Sportfive sprzedała prawa stacji Zygmunta Solorza, chcąc zrekompensować sobie niższe wpływy od TVP.
Warunek jest jeden - nadawca może pokazywać naszą kadrę tylko w kodowanym kanale, a w myśl ustawy takim jest szeroko dostępny Polsat Sport. Nie wiadomo, ile kosztowała sublicencja, ale transakcja ma opłacać się wszystkim; kanał ma zyskać większą oglądalność i reklamodawców, a właściciel praw - firma Sportfive - zrekompensuje sobie niższe wpływy od TVP.

Telewizja publiczna, która dopiero po dwóch meczach eliminacji mistrzostw świata dogadała się ze Sportfive (spotkania z Czarnogórą i Mołdawią były dostępne tylko w systemie py-per-view), była świadoma, że nie będzie miała kadry na wyłączność, bo ten warunek w umowie spowodował znaczne zaniżenie kwoty zakupu.

Sportfive chce także w ten sposób zrekompensować sponsorom kadry słabą ekspozycję w dotychczasowych spotkaniach (oglądalność nie przekraczała pół miliona).

Najbliższe spotkania z RPA i Anglią komentować będą Mateusz Borek z Waldemarem Prusikiem. TVP na hit z Anglią wystawia ponoć duet Dariusz Szpakowski - Andrzej Juskowiak.

Przy okazji transakcji ze Sportfive Polsat zyskał także prawa do wtorkowego meczu we Wrocławiu między Brazylią a Japonią.

Niewykluczone, że za Polsatem Sport pójdą kolejni nadawcy. Według naszych informacji niewykluczone, że kolejne mecze reprezentacji Polski może pokazać któryś z kanałów innych platform cyfrowych.  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ