Bramki:Błaszczykowski (33. - karny), Wawrzyniak (81.)
Skład:Tytoń - Piszczek, Wasilewski, Glik, Wawrzyniak - Błaszczykowski, Polanski, Borysiuk (76. Krychowiak), Mierzejewski (71. Sobiech) - Saganowski (46. Sobota), Lewandowski
Mołdawia
Kartki:Gatcan - żółta
Skład:Namasco - Armas, Epureanu, Ivanov (73. Onica), Golovatenco - Covalciuc, Gatcan, Suvorov (81. Alexeev), Patras (46. Ovseannicov) - Picusciac, Racu
PRZEGLĄD PRASY: Polska prasa zgodnie przyznaje, że reprezentacja "wymęczyła" trzy punkty w wygranym 2:0 meczu z Mołdawią. "Momentami wyglądali tak, jakby widzieli się pierwszy raz w życiu" - czytamy w "Rzeczpospolitej".
"Gazeta Wyborcza": Cieszy tylko wynik

Miało być lekko, łatwo i przyjemnie, było ciężko, źle i topornie.

W pierwszej połowie reprezentacja Polski grała jeszcze gorzej niż w sierpniowym - przegranym 0:1 - sparingu z Estonią w Tallinie. W drugiej, może poza ostatnim kwadransem, równie źle. Słabiej kadra wypadła chyba tylko w przegranym 0:2 sparingu z Litwą w Kownie w marcu 2011 roku.

Szczęśliwie, rywal z Mołdawii był dużo gorszy, dlatego Polacy wydreptali trzy punkty we Wrocławiu. W 70. min przez kilkadziesiąt sekund przy piłce byli Mołdawianie, a ponad 20 tysięcy kibiców buczało na biało-czerwonych. Ich gra mogła zdenerwować najbardziej wyrozumiałego człowieka.

"Rzeczpospolita": Punkty pełne bólu

Piłkarze niby ostrzegali, że nie będzie liczył się styl, tylko punkty.

Wczoraj, w spotkaniu ze 141. drużyną rankingu FIFA złożoną z samych anonimowych zawodników, pozwolili rywalom na swobodne rozgrywanie akcji i dopuścili do groźnych sytuacji pod bramką Przemysława Tytonia. Momentami wyglądali tak, jakby widzieli się pierwszy raz w życiu, nie potrafili przewidzieć kilku podań, nie wiedzieli, jak zachowają się koledzy z drużyny.

"Przegląd Sportowy": Cieszy tylko wygrana

Schodzących na przerwę piłkarzy obu drużyn pożegnały głośne gwizdy. Można przypuszczać, że skierowane były przede wszystkim do naszej drużyny, bo po gościach trudno było spodziewać się fajerwerków. Gwizdy zresztą całkiem zasłużone, bo był to słaby występ biało-czerwonych.

Po przerwie Fornalik szukał rozwiązań, które mogłyby rozruszać zespół. Manewr ze zmieniającymi się często stronami Błaszczykowskim i Mierzejewskim nie był żadnym zaskoczeniem dla przeciwników i niewiele z niego wynikało. Słabo wyglądała też współpraca między Saganowskim i Lewandowskim. Obaj częściej wchodzili sobie w drogę, niż zaskakiwali błyskotliwymi akcjami.

"Super Express": Wymęczyli Mołdawię

Miały być trzy punkty i są. A styl? Lepiej byłoby dla reprezentacji Polski, żeby w ogóle o nim nie wspominać. Bo przez większość meczu z Mołdawią biało-czerwoni grali nieporadnie i słabo, chwilami rozpaczliwie broniąc się przed stratą gola.

"Fakt": Nie dało się tego oglądać

Pokonanie 141. drużyny w rankingu FIFA było obowiązkiem, z którego nasza kadra wywiązała się w fatalny sposób. W ofensywnej grze znowu raziła niedokładność, jakby do głów zawodników nie dotarło, że kolejna strata punktów w walce o mundial może okazać się opłakana w skutkach.