Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Reprezentacja. Sportfive ogłosił, kto pokaże pierwsze mecze w el. MŚ 2014

2 : 2
Informacje
Eliminacje MŚ 2014 - Grupa H
Piątek 07.09.2012 godzina 20:30
Wyniki szczegółowe
1 Poł
2 Poł
Wynik
Czarnogóra
2
0
2
Polska
1
1
2
Składy i szczegóły
Czarnogóra
Bramki:
Drincić (27.), Vucinić (45.)
Kartki:
Vucinić, Pavicević, Dzudović - żółta, Pavicević - czerwona
Skład:
Bozović - Pavicević, Basa, Savić, Zverotić - Jovanović (65. Kasalica), Volkov, Vukcević (71. Peković), Drincić (84. Dzudović) - Jovetić, Vucinić
Polska
Bramki:
Błaszczykowski (6. - karny), Mierzejewski (55.)
Kartki:
Obraniak - czerwona, Polanski - żółta
Skład:
Tytoń - Piszczek, Wasilewski, Glik, Wawrzyniak - Borysiuk (69. Murawski), Polanski - Błaszczykowski, Obraniak, Grosicki (46. Mierzejewski) - Lewandowski (90. Saganowski)
Cyfrowy Polsat oraz sześć sieci telewizji kablowej pokażą sobotni mecz Czarnogóra - Polska oraz Polska - Mołdawia w systemie pay-per-view - czytamy w wydanym w czwartek wieczorem oświadczeniu firmy Sportfive, marketingowego pośrednika PZPN.
Mecz eliminacji mistrzostw świata 2014 Czarnogóra - Polska odbędzie się w piątek o godz. 20.30 w Podgoricy (relacja na żywo w Sport.pl), ale nie zostanie pokazany w otwartej telewizji.

"[...] W związku z tym, że Sportfive Sp. z o.o. nie udało się osiągnąć z TVP porozumienia w zakresie sprzedaży praw telewizyjnych do meczów Reprezentacji Polski poprzedzających Mistrzostwa Świata'2014 oraz w skutek decyzji TVP o zawieszeniu negocjacji ze Sportfive do momentu odbycia się meczu Polska - Mołdawia, oba omawiane mecze nie będą transmitowane w telewizji ogólnodostępnej na terytorium Polski" - czytamy w przesłanym oświadczeniu.

Tym samym jest już przesądzone, że pierwszy raz w historii mecz reprezentacji Polski będzie dostępny tylko w systemie pay-per-view. W czwartek wieczorem Sportfive przesłał listę platform, na których będzie można obejrzeć mecz z Czarnogórą oraz Mołdawią. Są to Cyfrowy Polsat oraz sieci Astra-Net, Multimedia Polska, Toya, UPC, Vectra i Inea.

"[...]Obecnie żaden spoza ww. podmiotów, w tym TVP, nie jest uprawniony do przeprowadzenia na terytorium Polski transmisji z dwóch najbliższych meczów Reprezentacji Polski." - pisze Sportfive, ale nie jest wykluczone, że jeszcze inne sieci będą mogły pokazać spotkanie.

Mecze Czarnogóra - Polska i Polska - Mołdawia będą sprzedawane za 20 zł.  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ