Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Reprezentacja Polski. "Lewandowski wywiera presję na Fornalika"

Robert Lewandowski udzielił Gazecie Wyborczej i Sport.pl obszernego wywiadu w którym skrytykował selekcjonera Franciszka Smudę za jego postawę na Euro. Według dziennikarza Sport.pl Michała Pola, wywarł on tym samym presję na nowym selekcjonerze Waldemarze Fornaliku.
"Po tym wywiadzie mniej mnie interesuje reakcja Smudy (zdążył już wyznać po Euro, że niczego by nie zmienił, znając go pewnie będzie się zgadzał z własnym zdaniem), a o wiele bardziej - nowego selekcjonera. Ciekaw jestem co sobie myśli Waldemar Fornalik, czytając jak niekwestionowany lider jego drużyny wdeptuje wręcz w boisko poprzednika, nie tylko piętnując błędy, ale wyznając, że piłkarze sami zmieniali rozkazy selekcjonera z przedmeczowej odprawy?" - pisze na swoim blogu Michał Pol.

"Moim zdaniem Lewandowski - świadomie czy nieświadomie - wywiera tym wywiadem ogromną presję na Fornaliku. Krytykując defensywne ustawienie w choinkę, której efektem było to, że nie dostawał podań i dziura za jego plecami, wyraźnie wysyła sygnał, że oczekuje ofensywnej gry i ustawienia gwarantującego piłkę nie dwa, trzy razy w meczu jak na Euro 2012, z czterema obrońcami przed sobą i brakiem odegrania piłki koledze, bo żadnego z przodu nie ma. W rozmowie ze mną podkreślił wręcz, że piłkarze bardzo chętnie pomogą nowemu, niedoświadczonemu selekcjonerowi, okażą mu wsparcie. Ale czekają, aż przedstawi im spójną, sensowną wizję kadry." - czytamy dalej.  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ