Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Transfery. AC Milan zainteresowany sprowadzeniem Tytonia

?Utytułowany włoski klub proponuje za reprezentanta Polski 10 milionów euro? - donosi czwartkowy Przegląd Sportowy. PSV Eindoven nie jest jednak zainteresowane sprzedaniem Tytonia i stawia zaporową cenę - 20 milionów euro.
"Przedstawiciele Milanu oglądali Tytonia od początku sezonu" - informuje czwartkowy Przegląd Sportowy. Ostateczną decyzję o zakupieniu bramkarza podjęli podobno po meczu z Grecją, w którym polski bramkarz obronił rzut karny.

Włosi, którzy przyjechali na mecz swojej reprezentacji z Hiszpanią, spotkali się w Gdańsku z menedżerem zawodnika Krzysztofem Jakubczakiem. - Przemek ma wiele ofert właśnie z Włoch i z Hiszpanii. Jedna z nich jest naprawę świetna. Jeżeli uda się ją zrealizować, będzie transferowa bomba - mówi tajemniczo Jakubczak.

Zainteresowanie Tytoniem zdecydowanie wzrosło po udanych w jego wykonaniu meczach fazy grupowej Euro 2012. Zawodnik miał już podobno ofertę z Zenita Sankt Petersburg, ale ją odrzucił. W swoim zespole chętnie zobaczyliby go także szejkowie z Malagi.

- Czekamy cierpliwie, przecież okno transferowe jeszcze się nie otworzyło. PSV nie chce sprzedawać Przemka, ale wkrótce może dostać taką ofertę, że trudno im będzie odmówić - twierdzi Jakubczak.

Jeśli transfer Tytonia do Milanu doszedłby do skutku, bramkarz PSV stałby się najdroższym polskim piłkarzem w historii. Dotychczas za naszego rodaka najwięcej zapłacił Liverpool, który wykupił Jerzego Dudka z Feyenoordu Rotterdam za 7,4 mln euro. Drugi w tej klasyfikacji Adrian Mierzejewski kosztował turecki Trabzonspor 5,25 mln.

Najdrożsi polscy piłkarze w historii:

Zawodnik Z Do Cena (w euro) Rok
1. Jerzy Dudek Feyenoord Liverpool 7,4 mln 2001
2. Adrian Mierzejewski Polonia W. Trabzonspor 5,25 mln 2011
3. Robert Lewandowski Lech Borussia D. 4,75 mln 2010
4. Euzebiusz Smolarek Borussia D. Racing S. 4,5 mln 2007
5. Jacek Bąk Lyon Lens 4,3 mln 2001
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ