Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Euro 2012. Wielkie pieniądze Grzegorza Laty

PRZEGLĄD PRASY: Największym wygranym przegranych przez polską reprezentacją mistrzostw Europy jest prezes PZPN-u, Grzegorz Lato. Ten za okres przygotowań do turnieju, jak i za jego przeprowadzenie, w sumie może zainkasować około ośmiu milionów złotych - wyliczył dziennik ?Fakt?
Za przygotowania do mistrzostw, stanowisko prezesa w spółce Euro 2012, co miesięczne wypłaty z tytułu prezesury oraz premię od UEFA do kieszeni Laty powędrować może nawet osiem milionów złotych. Połowę tej kwoty, dokładnie to jeden milion euro, prezes PZPN ma otrzymać po Euro z kasy UEFA, jako ekstra premię za nadzór nad przygotowaniami do turnieju. Pewnie z tego powodu Lato nie chce mówić o swojej dymisji już teraz, tylko dopiero w lipcu, po zakończeniu mistrzostw Europy - czytamy w środowym wydaniu dziennika "Fakt"

Miesięczna pensja Grzegorza Lato z tytułu pełnienia funkcji prezesa spółki Euro 2012 wynosi 30 tysięcy euro. Dodatkowo za każdy miesiąc dowodzenia PZPN-em na konto prezesa wpływa 50 tysięcy złotych. W kwietniu gazeta "Polska The Times" podała, że Lato może spodziewać się także premii za Euro 2012 wynoszącej milion euro.

Podczas wtorkowej konferencji prasowej prezes zapewnił jednak, że z pieniędzy wypłaconych przez UEFA PZPN wypłaci wszystkie obiecane premie. Piłkarzom, trenerowi i jego sztabowi. Za udział w mistrzostwach federacja dostanie 8 milionów euro. Kolejne miliony - od dwóch do pięciu - UEFA wypłaci po ocenie organizacji imprezy.

Wybory nowego prezesa PZPN-u 26 października

Tego dnia okaże się, kto będzie nowym prezesem związku. Lato powiedział, że nie widzi powodu, by podawać się do dymisji. Ale też nie złożył jasnej deklaracji, że będzie kandydował. Ogłosi to najpóźniej 5 lipca. Prezes ma minimalne szanse na reelekcję, za jego plecami już trwa walka o głosy. Wśród kandydatów wymienia się m.in. Stefana Antkowiaka z Poznania, Eugeniusza Nowaka z Bydgoszczy i prawnika Jacka Masiotę. Chętnych będzie więcej. Obecny prezes zamierza przetrwać do końca kadencji, pokwitować wspomnianą wyżej, liczoną w setkach tysięcy euro premię za Euro, odebrać cztery ostatnie pensje, a potem wrócić do rodzinnego Mielca i odpocząć.  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ