Czechy - Polska. Duża przewaga Polaków po I połowie

Po pierwszej połowie meczy Czechy - Polska mamy bezbramkowym remis. Na początku meczu olbrzymią przewagę wypracowali sobie Polacy, niestety nie potrafili tego wykorzystać. W drugim meczu grupy A Grecy prowadzą po pierwszej połowie z Rosją 1:0. To oznacza, że to oni i Rosjanie awansują w tym momencie do ćwierćfinału.

Relacja z meczu Czechy - Polska ?

Już w 2. minucie po zamieszaniu w polu karnym przewrotką strzelał Dariusz Dudka. Piłka minimalnie minęła bramkę Petra Cecha. W 10. minucie w dobrej sytuacji w polu karnym znalazł się Robert Lewandowski. Niestety nieczysto trafił w piłkę i czeski bramkarz nie musiał interweniować. Chwilę później z 30 metrów groźnie uderzał Boenisch, Cech obronił. To nie wszystkie okazje Polaków. Bramki mogli zdobyć jeszcze Polański i po raz drugi Lewandowski. Ataki Polaków ustały około 30. minuty.

Polacy w pierwszej połowie oddali 9 strzałów (2 celne), Czesi 5 (3 celne).