Czechy - Polska. Ulewa nad Wrocławiem

O 20:45 rozpoczął się mecz Czechy - Polska. Piłkarzy przywitały chmury i olbrzymia ulewa. Deszcz padał w ciągu całej pierwszej, bezbramkowej połowy. Od początku drugiej połowy deszcz ustał.
0
Mecz Czechy - Polska zadecyduje, który zespół awansuje do ćwierćfinału Euro. Polacy muszą wygrać, Czechom może wystarczyć remis (jeśli Grecy nie pokonają Rosjan w drugim meczu grupy A).

Podobna pogoda piłkarzy obu drużyn przywitała podczas meczu eliminacji MŚ w RPA. Wtedy Czesi wygrali u siebie 2:0.

DO PRZERWY: Grecja i Rosja z awansem?

Do przerwy Polacy remisują z Czechami 0:0 a Grecy prowadza z Rosją 1:0. Takie wyniki promują do ćwierćfinału reprezentacje Grecji i Rosji.

W piątek z powodu burzy i intensywnych opadów deszczu na kilkadziesiąt minut sędzia przerwał mecz między Ukrainą i Francją w Doniecku.

Tabela grupy A po 45 minutach

Zespół punkty bramki
1. Grecja 4 3:3
2. Rosja 4 5:3
3. Czechy 4 3:5
4. Polska 3 2:2
Grecy są przed Rosjanami, bo o miejscu w grupie decyduje wynik bezpośredniego spotkania a nie bilans bramkowy