Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Polacy na Euro 2012. Goal.com: Perquis nie zagra z Czechami

Według Goal.com Damien Perquis nie zagra w sobotnim meczu z Czechami. Portal swoje informacje opiera na piątkowej wypowiedzi Tomasza Frankowskiego. Asystent Franciszka Smudy w programie Cafe Euro na antenie Polsatu nie powiedział, że Perquis nie zagra, tylko, że w razie absencji może zastąpić go Grzegorz Wojtkowiak. Relacja z meczu Czechy - Polska w Sport.pl od godziny 20.45.
1 : 0
Informacje
Euro 2012 - Grupa A
Sobota 16.06.2012 godzina 20:45
Wyniki szczegółowe
Wynik
Czechy
1
Polska
0
Perquis wciąż walczy z urazem, którego doznał we wtorkowym spotkaniu z Rosją. - Jeden z napastników, korkami wbił mu się w kość piszczelową i zrobił solidnej wielkości dziurę - mówił na antenie Polsatu Frankowski. Po bolesnym starciu stoper reprezentacji mecz dograł do końca, ale następnego dnia udał się na badania. Miał ranę ciętą na piszczelu, a także drobne problemy z kontuzjowanym wcześniej łokciem oraz stopą.

W czwartek trenował indywidualnie. Dzień przed meczem Smuda nie chciał zdradzić czy obrońca Sochaux zagra w sobotnim spotkaniu. - Gdyby nie kontuzje, to najchętniej z Czechami zagrałbym w takim samym ustawieniu i składzie jak z Rosją. Ale może urazy nam w tym przeszkodzą - powiedział selekcjoner.

Tymczasem portal Goal.com podał informację, że Perquis w sobotę nie zagra, bo okazało się, że nie zdążył wyleczyć urazu...kolana. Portal wyciąga takie wnioski z wypowiedzi Frankowskiego. Trener polskich napastników nie powiedział, że Perquis nie wystąpi. Przyznał natomiast, że w przypadku absencji, może go zastąpić Grzegorz Wojtkowiak.

Oprócz Perquisa po meczu z Rosją na urazy narzekają jeszcze Dariusz Dudka (mięśnie brzucha) i Eugen Polański (stłuczone kolano). Cała trójka w piątek trenowała, tyle że Perquis przez większą część zajęć indywidualnie.

Po dwóch kolejkach, z dwoma punktami na koncie, Polska zajmuje trzecie miejsce w grupie. Aby awansować do ćwierćfinału, w sobotnim meczu z Czechami musi zdobyć trzy punkty.Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ