Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Reprezentacja na Euro 2012. Michał Pol na blogu: argumenty za Tytoniem, argumenty za Szczęsnym

1 : 0
Informacje
Euro 2012 - Grupa A
Sobota 16.06.2012 godzina 20:45
Wyniki szczegółowe
Wynik
Czechy
1
Polska
0
W sobotę Polacy zagrają decydujący o awansie do 1/4 finału Euro mecz z Czechami. Przed trenerem Smudą trudne zadanie. Do gry po pauzie spowodowanej czerwoną kartką gotów jest Wojciech Szczęsny. W bramce świetnie prezentuje się jednak rezerwowy golkiper Przemysław Tytoń. - [...]dla tego awansu może być to kluczowa decyzja, której Smudzie nie zazdroszczę : kogo wystawić ? - napisał na swoim blogu Polsport Michał Pol, dziennikarz Sport.pl.
Dziennikarz Sport.pl podaje argumenty za wystawieniem Tytonia i argumenty, które skłaniają do postawienia na Wojciecha Szczęsnego.

Przemysław Tytoń

Po pierwsze bramkarz Ajaxu "jest na fali" - Broniąc karnego Karagounisa został bohaterem. Nie zawiódł z Rosją, choć nie miał też okazji bardzo się wykazać. Bronił pewnie i zdecydowanie - uważa Michał Pol.

Co więcej jest bardzo zmotywowany,"zyskał olbrzymią sympatie kibiców" i na miejsce w bramce sobie zasłużył. Po meczu z Rosją Tytoń powiedział: - Chcę grać, chcę tworzyć historię! - [...]wiem, że akurat tymi argumentami Smuda się nie kieruje - stwierdził autor bloga Polsport.

Trener Smuda już po meczu z Rosją dał do zrozumienia, że "Szczęsny jest numerem 1 i koniec". Hierarchię można jednak zmienić, co wielokrotnie robił Kazimierz Górski.

Wojciech Szczęsny

Przede wszystkim Szczęsny to świetny bramkarz. - Jak dla mnie w pierwszej 10 na świecie. Z Grecją źle zagrali wszyscy, największa wina spadła na niego -uważa dziennikarz Sport.pl.

Za bramkarzem Arsenalu przemawia również to, że jest bramkarzem numer 1 w reprezentacji. Na tę pozycję długo pracował. - Poza tym dłużej gra w kadrze, zgrał się z obrońcami, teoretycznie powinien lepiej się z nimi rozumieć - stwierdził Michał Pol. Teoretycznie, bo przy golu zdobytym przez Greków ta komunikacja zaszwankowała.

Ponadto jego obecność może być "elementem gry psychologicznej. Staną przeciwko sobie dwaj świetni bramkarze Premier League. Fakt gry w lidze angielskiej ma jeszcze jedno znaczenie. Jeśli zagra Tomas Rosicky, atutem Szczęsnego będzie świetna znajomość zachowań, przyzwyczajeń, zwodów czeskiego kolegi z Arsenalu.

Na swoim tweeterze Michał Pol prowadzi dyskusję z Wojciechem Kuczokiem, który w wywiadzie dla Gazety pyta : Jak nisko trzeba upaść, żeby cieszyć się z remisu z Rosją we własnym kraju?  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ