Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Euro 2012. Kontrowersyjny występ Obraniaka

1 : 1
Informacje
Euro 2012 - Grupa A
Wtorek 12.06.2012 godzina 20:45
Wyniki szczegółowe
Wynik
Polska
1
Rosja
1
W drugim grupowym meczu Euro 2012 Polska zremisowała z Rosją 1:1. Nasi piłkarze zebrali za ten występ dobre oceny w zagranicznych mediach. Wynika z nich, że największe kontrowersje budziła postawa Ludovica Obraniaka. Jedne źródła uważają, że był najlepszy z Polaków, a inne, że najgorszy
Brytyjski "Independent" najwyżej ocenił grę Eugena Polanskiego i Rafała Murawskiego, którzy dostali "ósemkę" w dziesięciostopniowej skali. "Jego gra była kluczem do powstrzymania ataków kreatywnych Rosjan. Dzięki niemu szeregi Polaków w środku pola były bardziej zwarte" - czytamy o Murawskim. Polanski chwalony jest za działania zarówno defensywne, jak i ofensywne. "Po przerwie popisał się fantastycznym podaniem do Roberta Lewandowskiego [jego strzał obronił Małafjejew]" - pisze gazeta.

Najniższe noty "Independent" wystawił Łukaszowi Piszczkowi i Marcinowi Wasilewskiemu. Według dziennika obaj zawinili przy golu Dzagojewa. Piszczek był najgorszym polskim piłkarzem także zdaniem niemieckiego serwisu Sportdal.de. W skali 1-6 (gdzie "1" to najlepsza ocena) obrońca Borussii Dortmund dostał "4,5". "Był daleki od swojej optymalnej formy" - napisał portal. Za najlepszego polskiego gracza uznał za to strzelca gola Jakuba Błaszczykowskiego, który otrzymał ocenę "2,5". "Wspaniały gol podtrzymał jego pozycję ulubieńca tłumów" - czytamy w uzasadnieniu.

Kapitan reprezentacji był również - obok Lewandowskiego - najlepszym polskim piłkarzem według "Bilda". Obaj dostali "trójkę".

Ale zdaniem serwisów Goal.com i Sky Sports najlepszy w meczu z Rosją był Obraniak. Polski pomocnik dostał odpowiednio notę "3,5" w pięciostopniowej skali i "8" w skali 1-10 (taką samą otrzymali Polanski i Błaszczykowski). "Miał dobre pomysły w ataku. Jego rzutu wolne były bardzo niebezpieczne dla Rosjan" - napisał Goal.com.

Zupełnie nie zgadza się z tą oceną niemiecki "Bild". Jego zdaniem Obraniak był najgorszy na boisku. Pomocnik otrzymał notę "5", co oznacza "bardzo zły występ". Najwyżej gazeta oceniła Lewandowskiego, Błaszczykowskiego i Przemysława Tytonia. Wszyscy dostali "trójkę".  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ