Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Euro 2012. Polska prasa po meczu z Rosją: "Kapitan uratował Polskę"

1 : 1
Informacje
Euro 2012 - Grupa A
Wtorek 12.06.2012 godzina 20:45
Wyniki szczegółowe
Wynik
Polska
1
Rosja
1
PRZEGLĄD PRASY. "Polacy wysłali jasny sygnał, że Euro się dla nich zaczęło na dobre, a jakiekolwiek próby zastanowienia się, czy pasują na europejskich salonach, są pozbawione sensu" - pisze po zakończonym remisem 1:1 meczu z Rosją polska prasa. Gazety zachwycają się przede wszystkim golem Jakuba Błaszczykowskiego, który "uratował Polskę"
Kapitan reprezentacji strzelił gola w 57. minucie fantastycznym uderzeniem z 16 metrów. Było to wyrównujące trafienie - wcześniej gola dla Rosjan strzelił Ałan Dzagojew. Polskie media są zachwycone nie tylko wynikiem, ale i grą Polaków.

Fakt: Kochane chłopaki. Dziękujemy!

"Bramkarz Małofiejew tylko śledzi lot piłki bezradnym wzrokiem. Strzał Kuby Błaszczykowskiego sprawia, ze jest remis! Odwracają się losy tego meczu - znowu mamy siłę i skuteczność. A końcowy gwizdek meczu otwiera nam wrota do piłkarskiego raju. W sobotę ogrywamy Czechy i wychodzimy z grupy!"

Przegląd Sportowy: Kapitan daje nadzieję

"Zwariowany mecz, nieziemskie tempo i zaskakujące zwroty akcji. A w środku tego wszystkiego polscy herosi wymieniający ciosy z Rosjanami, raz szaleńczo atakując, innym razem broniąc się zaciekle. Do pełni szczęścia zabrakło jedynie zwycięstwa. Na naszych oczach hartowała się polska drużyna, pełna zaciętości i waleczności, o której wreszcie można było powiedzieć, że jeden za drugiego skoczy w ogień. Polacy wysyłali jasny sygnał, że Euro się dla nich zaczęło na dobre, a jakiekolwiek próby zastanowienia się, czy pasują na europejskich salonach, są pozbawione sensu"Super Express: Kapitan uratował Polskę

"Gol Błaszczykowskiego potwierdził, że bardzo dobrze gra przeciwko Rosji. W 2007 roku w towarzyskim spotkaniu w Moskwie Kuba też strzelił gola, który również dał nam remis 2:2. Błaszczykowski może świętować także z innego powodu: trafienie z meczu z Rosjanami to jego jubileuszowy - 10. gol w reprezentacji Polski. Brawo, kapitanie! Dziękujemy!"

"Gazeta Wyborcza": Gramy dalej!

"Ależ to był pocisk! Kuba Błaszczykowski przyłożył Rosjanom najpiękniejszym jak dotąd golem na mistrzostwach, Polacy odzyskali remis i jeśli w sobotę pokonają Czechów, zagrają w ćwierćfinale".

"Rzeczpospolita": Wróciła nam nadzieja

Jakub Błaszczykowski uratował wczoraj dla nas Euro. Jego piękna bramka w 57. minucie meczu przywróciła nadzieję kibicom. Polska wciąż ma szansę na wyjście z grupy. Aby zagrać w dalszej fazie rozgrywek, kadra Franciszka Smudy musi jednak w sobotę pokonać Czechów. Po tym, co Polacy pokazali wczoraj na Stadionie Narodowym, nie jest to zadanie niewykonalne.  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ