Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Czechy na Euro 2012. Czeska prasa: Jak awansować do ćwierćfinału? Wygrać z Polakami lub kibicować Rosji

1 : 0
Informacje
Euro 2012 - Grupa A
Sobota 16.06.2012 godzina 20:45
Wyniki szczegółowe
Wynik
Czechy
1
Polska
0
PRZEGLĄD PRASY. We wtorek Czesi pokonali 2:1 Greków w drugim meczu grupy A i "wrócili" do gry o awans do ćwierćfinału Euro 2012. Czeska prasa rozpatruje wszystkie możliwości, które pozwoliłby ich drużynie narodowej wyjść z grupy. "Jak awansować do ćwierćfinału? Wygrać z Polakami lub w przypadku remisu kibicować Grecji" - napisał czeski portal iDNES. cz. Mecz w sobotę o 20:45. Zapraszamy do śledzenia relacji Z Czuba i na żywo na Sport.pl.
Po dwóch meczach w grupie A prowadzi Rosja, która ma cztery punkty. Drudzy są Czesi z trzypunktowym dorobkiem, za nimi Polacy. Czwarte miejsce zajmuje Grecja, która zdobyła do tej pory jeden punkt.

- Pokręcona sytuacja, sprawia, że scenariuszów, które zapewnią nam awans jest klika. Niektóre, tak jak zwycięstwo dają pewne wyjście z grupy, inne wymagają odpowiedniego ułożenia się drugiego meczu i dużo obliczeń. Wszystkie drużyny mają szansę na awans - podkreśla portal Sport.cz.

- Wygrana z Polską = ćwierćfinał mistrzostw. Porażka z gospodarzami = droga do domu. Jeśli zremisujemy, liczyć się będzie wynik meczu Rosji. Takie oto perspektywy stoją przed Czechami przed ostatnią kolejką - krótko opisuje sytuację w grupie A iDNES.cz.

Drużyna Michala Bilka, jeśli Rosjanie wygrają z Grekami będzie miała pewien awans, nawet jeśli zremisuje z Polakami. Jedno jest pewne. Czesi nie mogą przegrać z Polakami.

Czesi nie wpadają w zbytnią euforię po zwycięstwie nad drużyną Fernando Santosa. Skupiają się na sobotnim meczu. - Jesteśmy bardzo zadowoleni, ale skupiamy się już na najważniejszym meczu tych mistrzostw, spotkaniu z Polską - powiedział iDNES.cze Petr Jiracek, zdobywca bramki przeciw Grekom.

Czesi "oszukali śmierć"

Czeskie media oprócz przedstawiania scenariuszy awansu chwalą również swoich piłkarzy za zwycięstwo z Helladą. Dziennik Sport komplementuje "wewnętrzną siłę, wspaniałą jakość". - Czesi po dramacie oszukali śmierć - uważają dziennikarze codziennej gazety sportowej.

- To jest przykład, jak odzyskuje się nadzieję - napisał z kolei dziennik Błysk. Tabloid dodaje, że "po raz kolejny trener Michal Bilek uciekł fali krytyki". - Trener nie zrobił żadnych zmian w składzie, ale to była zupełnie inna drużyna - napisał Błysk.

We wtorek lider reprezentacji, Tomas Rosicky doznał kontuzji.

- Za każde 20-30 minut pięknej gry musimy płacić podwójną cenę - skomentował poważne osłabienie czeskiej reprezentacji dziennik Sport.Grałem na jednej nodze - Tomas Rosicky po meczu z Grecją


  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ