Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Euro 2012. Smuda jak Piłsudski na okładkach poniedziałkowych gazet

1 : 1
Informacje
Euro 2012 - Grupa A
Wtorek 12.06.2012 godzina 20:45
Wyniki szczegółowe
Wynik
Polska
1
Rosja
1
Poniedziałkowa prasa w Polsce poświęca bardzo dużo miejsca jutrzejszemu meczowi z reprezentacją Rosji. Na okładkach "Newsweeka" i "Super Expressu" Franciszek Smuda wygląda jak Józef Piłsudski i przebrany w mundur z 1920 roku prowadzi Polskę do drugiego "Cudu nad Wisłą". Mecz Polska - Rosja we wtorek o godz. 20.45. Relacja z meczu na żywo w Sport.pl
Do meczu z Rosją, który będzie naszym drugim grupowym spotkaniem po starciu z Grekami (1:1), pozostała doba. Nic dziwnego, że polska prasa poświęca bardzo dużo miejsca temu wydarzeniu. Na okładkach wszystkich niemal gazet znalazł się selekcjoner Franciszek Smuda, który ma być dla nas tym, kim był Józef Piłsudski w 1920 roku.

W "Newsweeku" widzimy ubranego w mundur trenera, który salutuje. A pod nim jest napis "Bitwa Warszawska 2012". W "Super Expressie" selekcjoner jest bardziej bojowy - jedzie na koniu, a w ręku trzyma szablę. "Wiara, nadzieja, Smuda. Polacy zróbcie Rosji drugi cud nad Wisłą" - czytamy.

Mniej kreatywny był tym razem "Wprost". Gazeta umieściła zdjęcie zatroskanego Smudy, za którym stoją z jeszcze bardziej zafrasowanymi minami Jakub Błaszczykowski i Robert Lewandowski. "Obudźcie się! Czy chcecie Euro bez Polski? Rosja albo śmierć!" - pisze tygodnik.

Dziennik "Fakt" daje rady trenerowi. "Nie wystawiaj Boenischa! Daj szansę Wolskiemu! Nie broń bez sensu wyniku. Rób zmiany wcześniej" - wylicza gazeta. Bardzo optymistyczna natomiast jest "Polska The Times", która - obok zdjęcia radującego się Roberta Lewandowskiego - napisała: "Zmiażdżymy Rosjan!".Mecz Polski z Rosją odbędzie się we wtorek o godz. 20.45 na Stadionie Narodowym w Warszawie. Jeśli Polacy przegrają, z jednym punktem po dwóch meczach, będą mieli bardzo trudną sytuację w grupie. Rosjanie wygrali swoje pierwsze spotkanie z Czechami 4:1. To, jak na razie, najwyższe zwycięstwo we współorganizowanym przez Polskę i Ukrainę turnieju.

  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ