Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Euro 2012. Mecze na Stadionie Narodowym przy otwartym dachu

1 : 1
Informacje
Euro 2012 - Grupa A
Wtorek 12.06.2012 godzina 20:45
Wyniki szczegółowe
Wynik
Polska
1
Rosja
1
Kolejne mecze Euro 2012 na warszawskim Stadionie Narodowym odbywać się będą przy otwartym dachu, jeśli tylko pozwolą na to warunki atmosferyczne - potwierdził rzecznik spółki Euro 2012 Polska Juliusz Głuski. Spotkanie rozpocznie się we wtorek o godz. 20.45. Zapraszamy do śledzenia relacji Zczuba i na żywo na Sport.pl.
Mecz Polska-Grecja rozegrany został przy zamkniętym dachu.

Inauguracyjne spotkanie mistrzostw Polska - Grecja i poprzedzająca je ceremonia otwarcia odbyły się przy zamkniętym dachu, bowiem prognozy przewidywały na piątkowy wieczór opady, a nawet burze. Ruchomy dach chroni piłkarzy przed deszczem, ale jednocześnie utrudnia cyrkulację powietrza i w niecce stadionu było duszno.

Początkowo UEFA informowała, że wszystkie mecze odbywać się będą przy zamkniętym dachu, tak aby zapewnić wszystkim drużynom identyczne warunki gry. W sobotę rano dziennikarz PAP dowiedział się, że decyzje co do kolejnych spotkań zapadną w poniedziałek. Kilka godzin później okazało się, że jest już decyzja, zgodnie z którą mecze mają się odbywać przy otwartym dachu.

- Na inne mecze dach ma być otwarty, chyba, że warunki pogodowe zmuszą nas do jego zamknięcia - poinformował Głuski.

Z kolei rzeczniczka PZPN Agnieszka Olejkowska powiedziała w sobotę dziennikarzom, że mecze odbywać się będą przy otwartym dachu bez względu na warunki atmosferyczne.

  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ