Euro 2012. Polska - Grecja. Gol Lewandowskiego - koniec klątwy meczu otwarcia!

Bramka Roberta Lewandowskiego w 17. minucie meczu z Grecją była pierwszą strzeloną przez reprezentację Polski w meczu inaugurującym wielki turniej od 1974 roku, a w sumie od 585 minut. Polacy zremisowali z Grekami 1:1.

Polska - Grecja - relacja Zczuba i na żywo ?

W 17 minucie Polacy przejęli piłkę w środku pola, lewą stroną popędził Jakub Błaszczykowski i dośrodkował wprost na głowę Roberta Lewandowskiego, a ten strzałem w okienko pokonał bramkarza Greków. Był to pierwszy gol na Euro 2012 oraz pierwsza bramka strzelona przez reprezentację Polski w spotkaniu inaugurującym wielki turniej od 38 lat!

W pierwszych meczach na mundialach 1978, 1982, 1986, 2002, 2006 oraz na Euro 2002 Polacy bramek nie strzelali. Trzy ostatnie turnieje zaczęli od porażek 0:2 - kolejno z Koreą Płd., Ekwadorem i Niemcami.

Ostatnim, który wbił gola w meczu inaugurującym był Grzegorz Lato, który trafił w siódmej minucie meczu z Argentyną. Mundial w RFN kadra trenera Kazimierza Górskiego zaczęła od sensacyjnego zwycięstwa 3:2. Od bramki Laty minęło w sumie 585 minut, czyli blisko 10 godzin.