Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Euro 2012. Benedykt XVI: W futbolu chodzi o braterstwo i miłość

1 : 1
Informacje
Euro 2012 - Grupa A
Piątek 08.06.2012 godzina 18:00
Wyniki szczegółowe
Wynik
Polska
1
Grecja
1
Tuż przed pierwszym gwizdkiem Euro 2012 papież Benedykt XVI wydał specjalną wiadomość do kibiców, w której napisał, że futbol to szkoła, która uczy wzajemnego szacunku i poświęceń dla dobra drużyny.Euro 2012 rozpoczyna się dziś, meczem Polski z Grecją w Warszawie. Relacja Z Czuba i na żywo od godz. 18.00.

Papież-Niemiec, którego poprzednik Jan Paweł II był w młodości niezłym bramkarzem, dodał także, że w piłce nożnej chodzi o miłość i braterstwo.

Wiadomość papieża była dresowana do przewodniczącego Episkopatu Polski abpa Józefa Michalika i transmitowana na antenie Radia Watykańskiego.

- Sporty drużynowe, takie jak piłka nożna, są ważną szkołą szacunku do siebie nawzajem i przeciwnika i czynienia poświęceń dla dobra drużyny - powiedział Benedykt XVI.

- Sport to coś, co wyzwala z indywidualistycznej logiki i egoizmu, który tak często cechuje międzyludzkie relacje i zastępuje je miłością i braterstwem promującym prawdziwe dobro na wszystkich poziomach.

Papież Benedykt cytował także Jana Pawła II, który wciąż jest czczony w Polsce, a zwłaszcza w Krakowie, gdzie podczas Euro zamieszkały drużyny Anglii, Włoch i Holandii.  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ