Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Euro 2012. Kenny Dalglish typuje: Lewandowski będzie gwiazdą i wszystko może się zdarzyć

1 : 1
Informacje
Euro 2012 - Grupa A
Piątek 08.06.2012 godzina 18:00
Wyniki szczegółowe
Wynik
Polska
1
Grecja
1
Kenny Dalglish, były szkoleniowiec Liverpoolu dzieli się na łamach angielskiego "Mirrora" swoimi przemyśleniami na temat Euro 2012. I wymienia Roberta Lewandowskiego w piątce największych gwiazd turnieju. Euro 2012 rozpoczyna się w piątek 8 czerwca meczem Polska - Grecja. Relacja Z Czuba i na żywo od godz. 18.00
Dalglish koncentruje się głównie na reprezentacji Anglii, ale pisze też, że na Euro wszystko się może zdarzyć:

- Myślę, że wygrają Niemcy lub Hiszpania, ale obaj gospodarze mogą sprawić niespodziankę. Mam przeczucie, że przewaga własnego boiska będzie znaczyła na tym turnieju bardzo wiele.

Trzymaj się Anglio, Rooney nadchodzi!

Szanse Anglików na jakikolwiek sukces na turnieju będą, zdaniem Dalglisha, zależeć od tego, czy uda im się przetrzymać dwa mecze bez Rooneya. Napastnik Manchesteru United jest przez Daglisha postrzegany jako zbawca Trzech Lwów

- Wszyscy pamiętamy, jak Rooney zatrzymał Williama Gallasa w meczu z Francją na Euro 2004. Niektórzy zarzucają mu, że był to jego ostatni dobry występ turniejowy, ale to nieistotne. Jeśli myślicie, że Rooney był dobry w 2004 to powiem wam, że teraz jest lepszy.

Dalglish dostrzega też problemy angielskiej kadry, ale uważa, że można je przekuć w atut. Głównie dlatego, że niższe niż zwykle oczekiwania kibiców na Wyspach zdejmą presję z podopiecznych Roya Hodgsona. A Wtedy wszystko może się wydarzyć.

'Rio Ferdinand jest najlepszym angielskim obrońcą, ale zostawmy już ten temat'

Dalglish przyznaje, że Rio Ferdinand, wykluczony z kadry z powodów innych niż sportowe (konflikt z Johnem Terrym, który miał rzekomo wygłaszać rasistowskie uwagi pod adresem jego brata, Antona), jest wciąż najlepszym angielskim stoperem, ale argumentuje też, że w momencie, kiedy decyzja Hodgsona stała się ostateczna, wszelkie dyskusje na ten temat nie mają sensu i źle wpływają na morale zawodników. W trudnej sytuacji stawiają zwłaszcza Martina Kelly'ego z Liverpoolu

- Wcześniej czy później ten chłopak zacznie sobie zadawać pytanie "co ja tutaj robię?" - pisze Daglish.

Gerard może być inspiracją dla Anglików

Dalglish chwali też swojego podopiecznego z Liverpoolu - Stevena Gerrarda, który jego zdaniem może poprowadzić Synów Albionu do zwycięstwa.

- On wykonuje niesamowitą pracę na boisku, a poza nim, wie doskonale, jaka odpowiedzialność spoczywa na kapitanie. Praca, jaką wykonuje motywując swoich kolegów jest niewiarygodna. Był duszą Liverpoolu i wiem, że teraz będzie tak samo ważny dla Anglii. Będzie wspaniałym kapitanem.

5 gwiazd, które zabłysną tego lata

Wśród kandydatów na piłkarzy, którzy odcisną swoje piętno na turnieju Dalglish na pierwszym miejscu wymienia Lewandowskiego:

- Miał cudowny sezon w Borussii, i był jednym z głównych powodów, dla których to ona została mistrzem Niemiec. Jest świetnym strzelcem, potrafi szybko biegać i utrzymywać się przy piłce.

Oprócz Lewandowskiego, jako kandydatów na gwiazdy Dalglish wymienia Robina van Persiego z Holandii, Fernando Torresa z Hiszpanii, Marco Reusa z Niemiec i Nikicę Jelavicia z Chorwacji.

Anglicy grają swój pierwszy mecz z Francją, 11 czerwca o godz. 18.00, w Doniecku. Relacje ze wszystkich meczów Euro Z Czuba i na żywo.  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ