Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Euro 2012. Mocne słowa Obraniaka: Nie czuję się zintegrowany z resztą kadry

1 : 1
Informacje
Euro 2012 - Grupa A
Piątek 08.06.2012 godzina 18:00
Wyniki szczegółowe
Wynik
Polska
1
Grecja
1
Do meczu otwarcia Euro 2012, w którym Polska zagra z Grecją, pozostały cztery dni. Po wygranych sparingowych meczach podopieczni Franciszka Smudy mają powody do optymizmu. Jak się jednak okazuje atmosfera w kadrze nie jest idealna. - Nie jestem częścią grupy i nie czuję się zintegrowany z resztą zespołu - wypalił pomocnik kadry Ludovic Obraniak
Czy urodzony we Francji, ale posiadający polskie korzenie piłkarz, jest w reprezentacji dyskryminowany? Tak uważa francuska odsłona popularnego serwisu Goal.com. Portal cytuje słowa pomocnika, które padają w wywiadzie dla francuskiego magazynu "Surface". - Nie jestem częścią grupy i nie czuję się zintegrowany. Przez niektórych nie jestem mile widziany na zgrupowaniach - mówi Obraniak.

Ta wypowiedź burzy sielski obraz polskiej kadry po ostatnich dobrych występach i zwycięstwach w towarzyskich meczach nad Łotwą (1:0), Słowacją (1:0) i Andorą (4:0). Co więcej zdaniem serwisu nie tylko Obraniak czuje się w kadrze wyobcowany. To samo dotyczy, również urodzonego we Francji, Damiena Perquisa. - Kiedy przyjechałem na zgrupowanie czułem się odrzucony przez grupę - stwierdził obrońca na antenie radia RMC.

Nie bez znaczenia z pewnością jest fakt, że obaj piłkarze bardzo słabo mówią w naszym języku. Swego czasu hitem internetu był film, w którym zagadnięty przez przechodnia na ulicy Obraniak, stwierdził, że nie umie mówić po polsku. Co prawda Perquis w rozmowie z radiem dodał, że z czasem jego relacje z innymi reprezentantami Polski się poprawiły, ale zasygnalizowanie przez piłkarzy podziałów wewnątrz kadry nie może być dobrym prognostykiem przed mistrzostwami.  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ