Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Euro 2012. Kiedy i gdzie otwarte treningi

W niedzielę piłkarska reprezentacja Polski jako pierwsza spośród finalistów Euro 2012 odbyła trening otwarty dla mediów i kibiców. Zajęcia na stadionie warszawskiej Polonii oglądało 5 tys. widzów. W kolejnych dniach treningi innych uczestników turnieju zobaczy ponad 100 tys. Polaków.
W Krakowie Wayne Rooney, Arjen Robben i Gianluigi Buffon. W Wielkopolsce Cristiano Ronaldo. Na Pomorzu Iker Casillas, Xavi, Andres Iniesta, Lukas Podolski, Bastian Schweinsteiger i Miroslav Klose. We Wrocławiu rywale zespołu Franciszka Smudy z Czech, a pod Warszawą - przeciwnicy z Grecji i Rosji. Choć Euro 2012 rozpocznie się 8 czerwca, wszystkich wymienionych polscy kibice będą oglądali na żywo już od 4 czerwca.

Organizująca Euro 2012 UEFA każdego z uczestników mistrzostw zobligowała do przeprowadzenia chociaż jednego treningu otwartego dla miejscowych kibiców. W Polsce podczas trwania turnieju mieszkać będzie aż 13 z 16 zespołów walczących o prymat na Starym Kontynencie. Kilka z nich zdecydowało się otworzyć więcej niż jeden trening. Dlatego w najbliższych dniach zajęcia finalistów Euro obejrzy na żywo ponad 100 tysięcy Polaków.


Poniżej prezentujemy plan aktywności poszczególnych uczestników mistrzostw stacjonujących w naszym kraju.Anglia

Nasz rywal w eliminacjach MŚ 2014 przyleci do Krakowa 6 czerwca o godz. 18.25. Dwa dni później, o godz. 10.30, ich otwarty trening na stadionie Hutnika zobaczy 3200 kibiców, którzy dosłownie wywalczyli sobie darmowe wejściówki.

Chorwacja

Zespół Slavena Bilicia w Polsce pojawi się 5 czerwca. We wtorek o 11.30 Chorwaci wylądują na lotnisku Chopina w Warszawie. Stamtąd pojadą do Warki. Po obiedzie i krótkim odpoczynku ćwierćfinaliści Euro 2008 odbędą pierwszy trening w naszym kraju. Otwarte dla kibiców i mediów zajęcia rozpoczną się o godz. 18 w Warce. Zobaczy je 950 osób.

Czechy

Czesi już w niedzielę przyjechali do Wrocławia pociągiem z Pragi. Zameldowali się w hotelu Monopol, a trenować będą na stadionie przy ul. Oporowskiej. Właśnie tam 4 czerwca o godzinie 10.30 odbędą się ich pierwsze otwarte zajęcia. Kolejne nasi sąsiedzi z południa planują na 9 i 13 czerwca. Za każdym razem na trybuny ma wejść po pięć tysięcy widzów.

Dania

Duńczycy pojawią się w Polsce 4 czerwca. Już przed południem są spodziewani na lotnisku w Goleniowie, skąd przejadą do hotelu Marine w Kołobrzegu. W swojej bazie mają zostać powitani o godz. 13.30. O 17.00 odbędą pierwszy ze swych trzech otwartych treningów (kolejne odbędą się 10 i 14 czerwca). Zajęcia na stadionie Kotwicy każdorazowo ma oglądać trzy tysiące osób.

Grecja

Nasi pierwsi rywale na turnieju do Warszawy przybyli 3 czerwca. Ze stolicy pojechali do Jachranki, gdzie będą mieszkać. Bazą treningową Greków będzie Stadionie Miejski w Legionowie. 5 i 9 czerwca o godz. 17.00 zobaczyć ich w akcji będzie mogło po 950 osób.

Hiszpania

Mistrzowie Europy i świata przylecą do Polski wieczorem 5 czerwca. Na lotnisku w Gdańsku są spodziewani o godz. 19.45. Stamtąd pojadą do Gniewina. Główni faworyci mistrzostw są bardzo otwarci. Kibiców zapraszają aż na osiem treningów. Dwa pierwsze odbędą się 6 czerwca o godz. 10.30 i 19.00. Kolejne zaplanowano na 7 (10.30), 8, 12, 15 (za każdym razem godz. 19.00), 16 i 17 czerwca (w obu przypadkach godz. 10.30). Każdy trening w Gniewinie zobaczy 950 widzów.

Holandia

W poniedziałek 4 czerwca o godz. 17.20 "Oranje" wylądują na lotnisku w Balicach. 6 czerwca Kraków stanie się pomarańczowy, bo na otwarty trening wicemistrzów świata na stadion Wisły ma przyjść aż 25 tysięcy widzów. Początek o godz. 17.30.

Irlandia

Giovanni Trapattoni i jego zespół wylądują w Gdańsku 5 czerwca o godz. 1.20. Powodem tak nietypowej pory jest mecz, jaki Irlandczycy rozegrają 4 czerwca z Węgrami. Zespół grupy C przyleci do Polski bezpośrednio z Budapesztu. Kibicom z Trójmiasta Irlandczycy pokażą się 5 czerwca w Gdyni (na Stadionie Miejskim, na którym na co dzień gra Arka), o godz. 17. Na trening przygotowano 15 tysięcy wejściówek.

Niemcy

W Gdańsku pojawią się 4 czerwca o godz. 15. Na chwilę pojadą do hotelu, odpoczną i ruszą na pierwszy trening. Zajęcia na byłym stadionie Lechii rozpoczną o godz. 18.00. Będą oglądani przez 11 tys. widzów.

Polska

Trener Smuda zdecydował się otworzyć trzy treningi. Dwie kolejne szanse na zobaczenie naszych zawodników podczas zajęć na stadionie Polonii nadarzą się 9 i 13 czerwca. Tak jak 3 czerwca, zajęcia zobaczy po 4,5 tys. osób. Bezpłatne wejściówki będą wydawane w kasach stadionu w dni poprzedzające treningi w godzinach od 9 do 16.

Portugalia

Cristiano Ronaldo zawita do Opalenicy 4 czerwca około godziny 22. Tysiącosobowej grupie polskich fanów zaprezentuje się po raz pierwszy 5 czerwca o godz. 17.00. A jeśli dopisze mu humor, może nawet rozda kilka autografów. Ich łowcy drugą i ostatnią szansą na spotkanie z gwiazdą reprezentacji Portugalii mają dostać 10 czerwca.

Rosja

Rosjanie, tak jak Grecy i Czesi, do Polski dotarli już 3 czerwca. Piłkarze Dicka Advocaata mieszkać będą w warszawskim Hotelu Bristol, a trenować - w Sulejówku. Tam 4 czerwca o godz. 17.00 rozpoczną się ich jedyne otwarte zajęcia. Zobaczyć je będzie mogło 950 szczęśliwców.

Włochy

Kadra Italii dotrze do Krakowa we wtorek 5 czerwca. Na lotnisku w Balicach Włosi, którzy zamieszkają w Wieliczce, są spodziewani o godzinie 17.25. A już o godz. 19.00 mają trenować przed 10 tys. widzów na stadionie Cracovii.

Drużyny Francji, Szwecji i Ukrainy mieszkają oraz trenują na Ukrainie.Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ