Euro 2012. Oceny po meczu Polska - Andora

W ostatnim meczu sparingowym przed Euro 2012 reprezentacja Polski ograła Andorę 4:0. Zobacz, jak piłkarzy polskiej kadry ocenił portal Sport.pl
Polska
Bramki: Obraniak 13., Lewandowski 37., Błaszczykowski 39. (z karnego), Wasilewski 77. (z karnego) Skład: Szczęsny - Piszczek (Wojtkowiak 46.), Wasilewski, Perquis, Boenisch - Błaszczykowski, Murawski (Dudka 58.), Polanski (Grosicki 79.), Obraniak (Mierzejewski 58.), Rybus (Wolski 46.) - Lewandowski (Sobiech 58.).
Andora
Kartki: Vieria, Lima, Martinez, Ayala, Silva - żółta Skład: Gomes - Martinez (Rodriguez 55.), Bernaus (Garcia Renom 62.), Garcia, Lima, Peppe (Andorra 81.), Vieira, Moreno (Jimenez 84.), Martinez (Moreira 74.), Gomez (Silva 55.), Ayala.

Wojciech Szczęsny - bez oceny

Bez oceny, bo każda byłaby dla bramkarza Biało-Czerwonych krzywdząca. Palce obu rąk wystarczą, by policzyć, ile razy dotknął w sobotę piłki. Problemów nie miał ani razu.

Łukasz Piszczek 3

Znów więcej czasu niż pod własnym polem karnym spędził na połowie rywala. Ale wiele z tego nie wynikało, mało było akcji, które budował razem z Błaszczykowskim. A na nie liczy trener Franciszek Smuda.

Damien Perquis 3

Poprawny występ, ale w meczu, w którym rywale nie sklecili ani jednego ataku.

Marcin Wasilewski 3

W defensywie zbyt wiele pracy nie miał, w drugiej połowie strzelił gola z rzutu karnego. To dopiero jego druga bramka w reprezentacji. Pierwszą zdobył sześć lat temu, w sparingu ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi.

Sebastian Boenisch 2

Często tracił piłkę, wciąż jego forma jest największym zmartwieniem trenera Smudy i kibiców.

Rafał Murawski 2

Chyba najsłabszy w reprezentacji Polski. Nie musiał rozbijać ataków rywali, bo ich nie było, bezużyteczny w ofensywie.

Eugen Polanski 2+

Ciut lepszy od kolegi ze środka pola, zwłaszcza w drugiej połowie.

Jakub Błaszczykowski 3

Strzelił gola z rzutu karnego, często schodził do środka, próbował też atakować lewą stroną. Minus za strzał w bramkarza po rajdzie Lewandowskiego.

Ludovic Obraniak 3

Strzelił gola, ale często tracił piłkę i fatalnie wykonywał stałe fragmenty. Wciąż jego najlepszym meczem w kadrze jest debiut z Grecją z sierpnia 2009 r., gdy strzelił dwa gole.

Maciej Rybus 4

Asysta, kilka rajdów i wygranych pojedynków indywidualnych. Jeden z najlepszych w reprezentacji Polski.

Robert Lewandowski 4

W pierwszej połowie, po przechwycie w środku boiska rozpoczął kontrę, która powinna skończyć się golem. Nie skończyła się, bo Błaszczykowski trafił w bramkarza. Ale też Lewandowski niepotrzebnie do kolegi z Borussii podawał. Kilka minut później 24-letni napastnik strzelił pięknego gola.

Pierwszy mecz z Grecją już za sześć dni. Dyskutuj o reprezentacji Polski już teraz!

Polska biało-czerwoni: Wygraj Xboxa!