Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Polska na Euro 2012. Pierwsza część meczu z Andorą: Polska nauczycielem

Dwa lata temu w czerwcu 2010 roku w Murcii przygotowująca się do mundialu Hiszpania udzieliła Polsce lekcji rozbijając ją - w drodze po mistrzostwo - aż 6:0. Lekcja była sroga, różnica poziomów kolosalna. Dziś to drużyna Franciszka Smudy występuje w roli nauczycieli.
4 : 0
Informacje
Towarzyskie - Mecze reprezentacji Polski
Sobota 02.06.2012 godzina 17:00
Wyniki szczegółowe
1 Poł
2 Poł
Wynik
Polska
3
1
4
Andora
0
0
0
Składy i szczegóły
Polska
Bramki: Obraniak 13., Lewandowski 37., Błaszczykowski 39. (z karnego), Wasilewski 77. (z karnego) Skład: Szczęsny - Piszczek (Wojtkowiak 46.), Wasilewski, Perquis, Boenisch - Błaszczykowski, Murawski (Dudka 58.), Polanski (Grosicki 79.), Obraniak (Mierzejewski 58.), Rybus (Wolski 46.) - Lewandowski (Sobiech 58.).
Andora
Kartki: Vieria, Lima, Martinez, Ayala, Silva - żółta Skład: Gomes - Martinez (Rodriguez 55.), Bernaus (Garcia Renom 62.), Garcia, Lima, Peppe (Andorra 81.), Vieira, Moreno (Jimenez 84.), Martinez (Moreira 74.), Gomez (Silva 55.), Ayala.
Na tle amatorów z maleńkiej Andory biało-czerwoni imponują niezwykłą skutecznością. Z czterech celnych strzałów, trzy zakończyły się golem. Tak, jak podobać może się liczba goli i szczególnie piękne trafienie Roberta Lewandowskiego na 2:0, tak kompletnie zawodzą stałe fragmenty. Po żadnej z wrzutek z rzutu rożnego piłka nie trafiła w głowę polskiego piłkarza. Słabiuteńko wyglądały również rzuty wolne. Dla porównania, Grecy grają mało efektownie, ale w ostatnim sparingu przed Euro - z Armenią zwycięskiego gola strzelili po stałym fragmencie.

Najważniejsze, po pierwszej połowie, jest to, że żaden z Polaków nie odniósł kontuzji. - Musimy grać tak szybko, żeby rywale nie zdążyli nas trafić - mówił w piątek trener Smuda. Rzeczywiście, Polacy są szybsi od przeciwników, ale nie na tyle, by ci ich nie sfaulowali. Na trawie leżeli i zwijali się z bólu Lewandowski z Rybusem. Na szczęście nikomu nic się nie stało, ale rywale mają już cztery zółte kartki.

Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ