Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Euro 2012. Beenhakker: Jestem zszokowany tym, co zrobił Piszczek

1 : 1
Informacje
Euro 2012 - Grupa A
Piątek 08.06.2012 godzina 18:00
Wyniki szczegółowe
Wynik
Polska
1
Grecja
1
PRZEGLĄD PRASY. - To zdumiewające. Nie byłem sobie w stanie nawet wyobrazić, że może grać tak, jak teraz w Borussii - powiedział o Łukaszu Piszczku Leo Beenhakker, pierwszy trener polskiej reprezentacji, który awansował do Euro. Wywiad w piątkowej Rzeczpospolitej.
Leo Beenhakker w 2008 roku awansował z polską reprezentacją na Euro w Austrii i Szwajcarii. Wówczas po dwóch przegranych meczach i jednym remisie Polacy nie wyszli z grupy. Wielu z piłkarzy, którzy dzisiaj nazywani są filarami kadry trenera Smudy pierwsze kroki w drużynie narodowej stawiało właśnie za czasów holenderskiego szkoleniowca. W tym Łukasz Piszczek, który w zeszłym sezonie został wybrany najlepszym obrońcą Bundesligi, w tym trafił do jedenastki najbardziej wartościowych piłkarzy w plebiscycie Kickera.

- Jestem zszokowany tym, co zrobił Piszczek. Powoływałem go jako napastnika, wyróżniał się, ale niespecjalnie. Nie wiem nawet, jaki trener wymyślił go na prawej obronie, ale to było genialne posunięcie. Nie byłem sobie w stanie nawet wyobrazić, że może grać tak, jak teraz w Borussii - nie krył zachwytu Beenhakker w wywiadzie dla Rzeczpospolitej.

Jednak Holender, który niegdyś był trenerem Realu Madyrt, poproszony o potwierdzenie plotek transferowych wiążących Polaka z klubem Królewskich stwierdził: - Nie sądzę. Oczywiście nie jestem już tak blisko z klubem z Madrytu, ale jednak coś tam wiem, coś widzę i słyszę. Nazwiska Piszczek jakoś nie zapamiętałem.

Były selekcjoner reprezentacji Polski chwali również pozostałych dwóch Polaków z Borussii, a także naszych golkiperów. Jego zdaniem Lewandowski "to napastnik kompletny", Błaszczykowski dzięki grze w drużynie mistrza Niemiec "odnalazł pewność siebie", Szczęsny "to urodzony bramkarz", a to co się dzieje z Łukaszem Fabiańskim, "genialnym bramkarzem", "to przestępstwo".

Beenhakker zapytany o szanse Polaków w rozpoczynającym się lada dzień turnieju, studzi zbytni optymizm. - Ciągle myślicie, że w piłce dwa i dwa to cztery. Tyle że Barcelona na 10 meczów z Chelsea wygrałaby 9, a Bayern na 10 meczów z Chelsea lepszy byłby w siedmiu. A kto ma Puchar Mistrzów? Chelsea. Na papierze rzeczywiście możecie wyjść z grupy. Rosja to absolutnie numer jeden, Polska będzie się ścigać o drugie wolne miejsce.

Polacy rozpoczną Euro 2012 meczem z Grecją 8 czerwca."Są powody do niepokoju" - Greckie media po meczu z Armenią ?


  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ