Euro 2012. Smuda: to był dla mnie najgorszy mecz w życiu

- Przez 90 minut byłem w strachu, ze coś się komuś stanie - powiedział po wygranym 1:0 meczu ze Słowacją selekcjoner reprezentacji Polski Franciszek Smuda.

Euro tuż tuż! Bądź w najwyższej formie - Facebook Polska biało-czerwoni ?

Franciszek Smuda :

To był dla mnie najgorszy mecz w życiu. Nie dlatego, że w drugiej połowie graliśmy słabiej, w wolniejszym tempie. Akcje były rwane i więcej było bronienia wyniku niż atakowania. Dobrą grę pokazaliśmy w pierwszej połowie, a jestem przekonany, że kiedy minie zmęczenie, będzie lepiej i ten zespół stać na więcej. Przez 90 minut byłem w strachu, ze coś się komuś stanie. Tym bardziej, że ze strony Słowaków było kilka zdrowych wycinek, dlatego trząsłem się na ławce. Na szczęście mam to już za sobą, w drużynie nie ma żadnej kontuzji. Odetchnąłem.

Mam w głowie nazwiska 23 zawodników na Euro, mniej więcej wiem, komu podziękuję, ale muszę najpierw spotkać się z chłopakami i im pierwszym powiedzieć.

Sebastian Boenisch przepracował z nami całe zgrupowanie, jest wybiegany, przygotowany pod względem fizycznym. Czy zagra na lewej obronie z Grecją, dowiecie się w dniu meczu. Kuba Wawrzyniak miał ostatnio problem z mięśniem, ale totalnie się wyleczył i walczy z Sebastianem o miejsce na lewej obronie.

Damien Perquis pokazał charakter, to fantastyczny człowiek, który bardzo poważnie traktuje futbol i wiedziałem, że nie podda się do końca,. Kiedy jest zdrowy, drużyn go potrzebuje, Formacja obronna gra poprawnie. Zmianę Roberta Lewandowskiego po 45 minutach zaplanowałem jeszcze przed meczem.

Tomasz Rząsa (rzecznik kadry): Badania lekarskie barku Łukasza Fabiańskiego pokazały, że uraz jest poważniejszy i konieczne są kolejne, bardziej szczegółowe. Niestety, kontuzja jest na tyle poważna, że Łukasz nie zagra w finałach UEFA Euro 2012. Jego miejsce zajmie Grzegorz Sandomierski. W niedzielę o 10.30 ostatni w Lienz trening reprezentacji Polski. O 13.45 trener ogłosi 23-osobowy skład na finały. W poniedziałek po południu przylatujemy do Warszawy.