Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Polska na Euro 2012. Tytoń gotowy do gry

1 : 0
Informacje
Towarzyskie - Mecze reprezentacji Polski
Sobota 26.05.2012 godzina 17:00
Wyniki szczegółowe
1 Poł
2 Poł
Wynik
Polska
1
0
1
Słowacja
0
0
0
Składy i szczegóły
Polska
Bramki: Perquis (30.) Kartki: Mierzejewski - żółta Skład: Szczęsny - Piszczek, Wasilewski, Perquis (68. Kamiński), Boenisch - Błaszczykowski (63. Mierzejewski), Murawski (46. Dudka), Polanski (46. Matuszczyk), Obraniak (80. Wolski), Rybus - Lewandowski (46. Brożek)
Słowacja
Skład: Pernis - Pekarik, Michalik, Hubocan, Svento -Kucka (81. Prochazka), Cech, Sestak (57. Guede), Hamsik, Jendrisek (65. Breznanik) - Holosko
Ból mięśnia był spowodowany przeciążeniem, bramkarz PSV jest gotowy do gry przeciwko Słowacji, gorzej z barkiem Łukasza Fabiańskiego.
Polscy bramkarze wrócili ze szpitala w Innsbrucku, gdzie mieli robiony rezonans magnetyczny. Z powodu urazów nie wzięli udziału w porannym treningu. Z kadrą ćwiczył Jerzy Dudek, ale nie ma szans, by 39-letni bramkarz usiadł na ławce rezerwowych w meczu ze Słowacją. Zmiennikiem Wojciecha Szczęsnego ma być Tytoń - rezonans nie wykazał naderwania mięśnia.

Gorzej wygląda sprawa z Fabiańskim. - Wyniki jego badań musimy skonsultować z kolejnymi lekarzami. W tej chwili wciąż nie wiadomo, jak poważny jest to uraz - powiedział rzecznik kadry Tomasz Rząsa. - Łukaszowi odnowiła się kontuzja barku, której doznał półtora roku temu.

Jeśli okazałoby się, że Fabiański nie może grać na Euro, numerem trzy kadry zostałby znajdujący się na liście rezerwowych Grzegorz Sandomierski. Bramkarz Genku jest na wakacjach na Teneryfie. Przedstawiciele kadry już się z nim kontaktowali i, jeśli uraz Fabiańskiego byłby poważny, Sandomierski dołączyłby do drużyny 31 maja w Warszawie. Wtedy kadrowicze zbiorą się po trzydniowych urlopach, które dostaną w poniedziałek po przylocie do stolicy.  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ