Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Euro 2012. Trzej Polacy w jedenastce tygodnia goal.com

Serwis goal.com co tydzień wybiera najlepszą jedenastkę wśród zawodników, którzy zagrają na Euro 2012. Tym razem znalazło się w niej miejsce dla polskiej trójki z Dortmundu: Łukasza Piszczka, Jakuba Błaszczykowskiego i Roberta Lewandowskiego.
Trzej Polacy mają za sobą w tym tygodniu wspaniały mecz w finale Pucharu Niemiec przeciwko Bayernowi Monachium, który Borussia wygrała 5:2. Trzy bramki w tym spotkaniu zdobył Lewandowski, a Błaszczykowski i Piszczek zaliczyli po asyście.

"Piszczek pokazał w tym tygodniu dlaczego jest jednym z najlepszych na swojej pozycji na świecie. Zaliczył kolejny światowej klasy występ w meczu z Bayernem. Ograniczył Francka Ribery'ego i zmusił go do przejścia na drugą flankę. Był też aktywny w ofensywie" - napisano o Piszczku.

Trochę mniej miejsca poświęcono kapitanowi reprezentacji Polski: "Błaszczykowski imponował formą w finale Pucharu Niemiec. Wypracował sytuację Kagawie, który strzelił pierwszą bramkę w meczu, a potem wywalczył jeszcze rzut karny".

"Gole, gole, gole. To jest to, co Lewandowski robi od początku tego sezonu. 23-letni napastnik skompletował hat-tricka w finale Pucharu Niemiec wykorzystując prawie wszystkie swoje sytuacje" - podsumowano Lewandowskiego.

Dla Piszczka było to już piąte takie wyróżnienie w tym roku, dla Lewandowskiego drugie, a Błaszczykowski zadebiutował w jedenastce tygodnia goal.com.

Do jedenastki tygodnia wskoczył jeszcze tylko jeden piłkarz Borussii Mats Hummels, który w meczu z Bayernem strzelił gola z rzutu karnego.

Jedenastka tygodnia według goal.com:

Sirigu - Piszczek, Hummel, Heitinga, Evra - Błaszczykowski, Modrić, Rakitić, Oezil - Lewandowski, Walters

  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ