Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Gwiazdy reprezentacji i ligi zagrają w pożegnalnym meczu Jacka Krzynówka

W piątek Jacek Krzynówek, były reprezentant Polski, oficjalnie zakończy karierę. Zagrają m.in. Jerzy Dudek, Jacek Bąk, Michał Żewłakow i Mariusz Czerkawski
Pożegnalny mecz Krzynówka rozpocznie się o godz. 17 na stadionie w Radomsku. Drużyna byłego reprezentanta zmierzy się z oldbojami RKS. W ekipie gwiazd zagrają m.in.: Marek Saganowski, Jerzy Dudek, Dariusz Dudek, Jacek Bąk, Michał Żewłakow, Mariusz Lewandowski, Jacek Berensztajn, Radosław Kałużny, Wojciech Kowalewski, Mariusz Czerkawski, Tomasz Kłos, Tomasz Kos i Arkadiusz Radomski. W drużynie RKS wystąpią z kolei m.in.: Mariusz Jabłoński, Krzysztof Adamowicz, Rafal Dopierała i Tomasz Kmiecik.

Krzynówek rozegrał w reprezentacji Polski 96 spotkań, w których strzelił 15 goli. Był w kadrze na mistrzostwa świata w 2002 i 2006 roku oraz na Euro 2008. W polskiej ekstraklasie (w Rakowie Częstochowa i GKS Bełchatów) wystąpił w 44 meczach i zdobył sześć bramek. Grał także w niemieckich klubach 1. FC Nuernberg, Bayerze Leverkusen, VfL Wolfsburg (zdobył mistrzostwo Niemiec) i Hannover 96.

Zakończenie kariery Krzynówek ogłosił 15 sierpnia 2011 roku. 15 maja były reprezentant Polski skończy 36 lat.

Zobacz gole i najładniejsze akcje Jacka Krzynówka  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ