Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Euro 2012. Sky Sports: Kadra Polski bez Kuszczaka i... Jutkiewicza

Serwis internetowy angielskiej telewizji Sky Sports informując o szerokiej kadrze Polski na Euro 2012, uważa że największym zaskoczeniem jest brak Tomasza Kuszczaka, który wciąż ma obowiązujący kontrakt w Manchesterze United. Serwis pisze także o nieobecności... napastnika Middlesbrough Lukasa Jutkiewicza.
W środę wieczorem Franciszek Smuda ogłosił szeroką 26-osobową kadrę na Euro 2012, z której wyłonionych zostanie dwudziestu trzech piłkarzy. Serwis Sky Sports zauważa, że najbardziej zaskakujący jest brak bramkarza Manchesteru United Tomasza Kuszczaka.

Anglicy odnotowują fakt, że polski golkiper specjalnie zamienił klub na Watford, by zwiększyć swoje szansę na grę podczas Euro 2012. Przypomnijmy, że Kuszczak został w lutym tego roku wypożyczony z MU do klubu Championship. Gra tam regularnie i zbiera dobre recenzje.

Sporą niespodzianką zdaniem Sky Sports jest także brak urodzonego w Southampton napastnika - Lukasa Jutkiewicza. 23-letni piłkarz ma polskiego dziadka, jednak wciąż nie podjął decyzji, w jakiej reprezentacji będzie grał. Obecnie broni on barw Middlesbrough, dla którego strzelił w obecnym sezonie dwanaście bramek.

Najbardziej niespodziewane powołania zdaniem angielskiego serwisu dotyczą Artura Sobiecha z Hannoveru 96 oraz Michała Kucharczyka z Legii Warszawa. Dotychczas rozegrali oni odpowiednio: tylko trzy i cztery mecze w pierwszej reprezentacji.

Oby nie musiał wystawiać rezerwowych - autorska kadra Smudy ?
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ