Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Transfery. Arsenal, Chelsea i Man City obserwują Lewandowskiego?

Robert Lewandowski jest obserwowany przez Arsenal, Chelsea i Manchester City - twierdzi Simon Mullock z tygodnika "Sunday Mirror".
"23-letni polski napastnik strzelił 20 goli i pomógł Borussii Dortmund w utrzymaniu tytułu mistrza Niemiec" - pisze Mullock.

"Nie chce rozpocząć rozmów w sprawie przedłużenia swojego kontraktu z klubem aż do zakończenia Euro 2012. To postawiło na nogi trzy kluby Premier League. Lewandowski - wyceniany na 12-15 milionów funtów - rozpocznie niedługo swój przedostatni rok bieżącego kontraktu z Borussią".

Co z kontraktem Lewandowskiego?

Menadżer polskiego napastnika, Cezary Kucharski, na łamach sobotniego wydania gazety "Westfaelische Rundschau" stwierdził, że sprawa gry byłego zawodnika Lecha Poznań w przyszłym sezonie wciąż jest otwarta. Wcześniej zapowiedział, że Polak zostanie w Borussii, jeśli jego pensja wzrośnie do 400 tysięcy euro miesięcznie. W tym sezonie zarabiał ok. 120 tysięcy euro.

Dyrektor sportowy Borussii, Michael Zorc, tak zareagował na tę wypowiedź: - Robert na pewno zostanie u nas. Jest napastnikiem kompletnym, właśnie takiego potrzebujemy.

Główny bohater całego zamieszania o sprawie wypowiada się bardzo dyplomatycznie. - Nie mam w zwyczaju daleko wybiegać w przyszłość i nie zajmuję się spekulacjami na temat tego, gdzie będę grał w przyszłym sezonie. Mam ważny kontrakt z Borussią i jeszcze parę rzeczy do zrobienia z tym klubem w najbliższym czasie. 5 maja zamierzamy pokonać Freiburg i ustanowić rekord Bundesligi w zdobytych punktach w jednym sezonie, a tydzień później czeka nas finał Pucharu Niemiec z Bayernem Monachium. Kolejną sprawą, na której się koncentruję są mistrzostwa Europy - powiedział Lewandowski.

23-letni piłkarz przebywał w niedzielę w Warszawie, gdzie na stadionie przy Konwiktorskiej uświetnił akcję, której celem było wyławianie młodych piłkarskich talentów.W tym sezonie Lewandowski zdobył w lidze niemieckiej 20 goli. Częściej na listę strzelców wpisywali się jedynie Holender Klaas-Jan Huntelaar z Schalke 04 Gelsenkirchen (27 trafień) i Mario Gomez z Bayernu Monachium.

  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ