Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Bundesliga. Gol Peszki w meczu FC Koeln ze Stuttgartem

1 : 1
Informacje
Bundesliga 2011/12 - 32 kolejka
Sobota 21.04.2012 godzina 15:30
Wyniki szczegółowe
1 Poł
2 Poł
Wynik
FC Koeln
0
1
1
VfB Stuttgart
0
1
1
Składy i szczegóły
FC Koeln
Bramki:Peszko (50.)
Skład:Rensing - Brecko, McKenna, Geromel, Eichner - Lanig, Riether - Peszko (79. Roshi), Jajalo (79. Pezzoni), Clemens - Podolski
VfB Stuttgart
Bramki:Cacau (71.)
Kartki:Niedermeier, Harnik - żółta
Skład:Ulreich - Sakai, Tasci (82. Maza), Niedermeier, Molinaro - Kvist, Gentner - Harnik (69. Okazaki), Hajnal, Schieber (57. Cacau) - Ibisević
Sławomir Peszko zdobył swojego drugiego gola w sezonie, pokonując w 50. minucie bramkarza VfB Stuttgart Svena Ulreicha. Bramka Polaka dała FC Koeln prowadzenie, którego niestety nie zdołali utrzymać.
Pięć minut po wznowieniu pierwszej połowy Lukas Podolski wymienił na lewym skrzydle piłkę z Jajalo, po czym wrzucił futbolówkę w pole karne do niepilnowanego Peszki. Ten strzałem z ostrego kąta pokonał bramkarza, dając gospodarzom prowadzenie. Niestety, goście wyrównali w 71. minucie po strzale Cacau.

Peszko przebywał na boisku do 79. minuty, kiedy to zmienił go Odise Rohsi.

FC Koeln wciąż walczy o utrzymanie - do bezpiecznego miejsca traci teraz trzy punkty, choć FC Augsburg gra swój mecz jutro. Obecnie drużyna Peszki jest szesnasta, co na koniec sezonu oznaczałoby konieczność gry w barażu.

Bramka Peszki to pozytywna wiadomość po niezbyt udanych ostatnich tygodniach polskiego piłkarza. W noc poprzedzającą niedzielę wielkanocną Peszko trafił do izby wytrzeźwień, po tym jak wdał się w awanturę z taksówkarzem. Razem z nim był Marcin Wasilewski, ale okazało się, że alkoholu nadużył tylko piłkarz FC Koeln.

Zaledwie kilka dni później, 12 kwietnia, stracił prawo jazdy za przekroczenie prędkości. Alkoholowe ekscesy skończyły się dla Peszki wyrzuceniem z reprezentacji Polski i karą finansową od klubu.  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ