Bundesliga. Błaszczykowski zszedł po brutalnym faulu

Jukub Błaszczykowski doznał kontuzji w meczu Borussii Dortmund z Schalke 04, który klub Polaka wygrał 2:1. Kapitan reprezentacji Polski opuścił murawę w 81. minucie. Nie wiadomo, na ile uraz jest poważny.

Pomocnik Borussii Dortmund i reprezentacji Polski musiał opuścić boisko po tym, jak został zaatakowany od tyłu przez Christiana Fuchsa. Austriak trafił wyprostowaną nogą w kostkę Polaka. Za faul nie obejrzał nawet żółtej kartki.

Błaszczykowski długo leżał na murawie, a po chwili Juergen Klopp zarządził zmianę. Polski pomocnik nie mógł już kontynuować gry, a w jego miejsce pojawił się Ivan Perisić. Błaszczykowski opuścił boisko o własnych siłach, ale z wyraźnymi problemami.

Wyrównującą bramkę dla Borussii w 17 minucie zdobył Łukasz Piszczek. Pozostali dwaj Polacy nie mieli udziału przy żadnym z dwóch goli BVB.

Lewandowski w "11" tygodnia piłkarzy na Euro 2012 ?