Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Bundesliga. Peszko spędził święta w izbie wytrzeźwień

1 : 1
Informacje
Bundesliga 2011/12 - 29 kolejka
Sobota 07.04.2012 godzina 15:30
Wyniki szczegółowe
1 Poł
2 Poł
Wynik
FC Koeln
1
0
1
Werder Brema
1
0
1
Składy i szczegóły
FC Koeln
Bramki:Jemal (39.)
Kartki:Peszko, Riether, Jajalo - żółta
Skład:Rensing - Brecko, Sereno, Geromel, Jemal - Clemens, Lanig, Riether (90. McKenna), Peszko (46. Jajalo) - Podolski, Ishak (89. Tese)
Werder Brema
Bramki:Rosenberg (24.)
Kartki:Fritz, Papastathopoulos - żółta
Skład:Wiese - Ignjovski, Affolter, Papastathopoulos, Schmitz - Fritz - Junuzović (61. Boenisch), Marin, Trybull - Rosenberg, Pizarro
"Peszko wylatuje z drużyny" - pisze internetowe wydanie "Koelner Stadt-Anzeiger". Dziennik z Kolonii donosi, że w niedzielę nad ranem pijany reprezentant Polski trafił na policję i na izbę wytrzeźwień, po tym jak awanturował się z taksówkarzem. - Peszko na pewno zostanie ukarany zarówno finansowo, jak i sportowo - zapowiedział już dyrektor zarządzający FC Koeln, Claus Horstmann. Na razie pewne jest, że Polaka nie będzie w kadrze na najbliższy mecz drużyny.
W sobotę Peszko grał w ligowym meczu FC Koeln z Wederem Brema (1:1). Polak zaprezentował się słabo, dlatego już po pierwszej połowie zastąpił go Mato Jajalo. W walczącej o utrzymanie w Bundeslidze drużynie z Kolonii skrzydłowy reprezentacji Polski ostatnio nie radzi sobie najlepiej i często jest krytykowany przez media. Za grę przeciw Werderowi "Koelner Stadt-Anzeiger" i koloński "Express" wystawiły zawodnikowi notę 6, która w sześciostopniowej skali oznacza występ beznadziejny.

Niestety, Peszko złe chwile na boisku postanowił odreagować w najgorszy sposób.

"W niedzielę nad ranem Polak podróżował po ulicach miasta taksówką. Towarzyszył mu kolega. Obaj mężczyźni z nieznanych przyczyn pokłócili się z kierowcą, a ten postanowił pojechać ze swoimi pasażerami na komisariat policji" - relacjonuje "Koelner Stadt-Anzeiger".

- Według naszej wiedzy przestępstwa nie popełniono, ale doszło do zamieszek, pasażerowie się awanturowali - wyjaśnia rzecznik kolońskiej policji.

Kiedy funkcjonariusze zbadali trzeźwość Peszki, okazało się, że piłkarz jest pijany. Nie wiadomo, ile promili alkoholu miał we krwi reprezentant Polski, ale kilka godzin musiał spędzić w izbie wytrzeźwień.

W wielkanocny poranek Peszkę odwiedzili tam trener i dyrektor zarządzający FC Koeln. - Stale Solbakken i Claus Horstmann już rozmawiali z piłkarzem. Pewne jest, że Peszko zostanie ukarany. Na razie wiadomo, że nie znajdzie się w kadrze na najbliższy mecz z Mainz - mówi rzecznik drużyny, Tobias Schmidt.

O tym, że kara dla Polaka może być surowa świadczy wypowiedź Horstmanna. - Jego zachowanie jest nie do przyjęcia. Peszko na pewno zostanie ukarany zarówno finansowo, jak i sportowo - zapowieda jeden z najważniejszych ludzi w FC Koeln.

To nie pierwszy raz Peszki

Dla Peszki to nie pierwsza alkoholowa wpadka w karierze. We wrześniu 2010 roku on i Maciej Iwański zostali wyrzuceni z reprezentacji Polski za libację, jaką podobno urządzili sobie na zgrupowaniu. Selekcjoner reprezentacji, Franciszek Smuda, stwierdził wtedy, że za złamanie regulaminu obaj nie zagrają już w kadrze, dopóki on będzie jej trenerem. Niespodziewany powrót Peszki do narodowego zespołu nastąpił już w marcu 2011 roku. - Ze mną jest jak z księdzem, który daje większą i mniejszą pokutę. Według mnie Peszko otrzymał odpowiednią, wyraził skruchę i przyznał, że popełnił błąd. Obiecał, że więcej go nie powtórzy. Gdyby stało się inaczej, to byłby koniec nie tylko w moim zespole, ale i u przyszłych selekcjonerów - tłumaczył wtedy Smuda.

Ciekawe, jakie konsekwencje będzie miał najnowszy wybryk Peszki.

Menedżer: Prawda jest inna!

- Moja wersja wydarzeń opisywanych przez Niemców brzmi: Żadnego komentarza! Choć ja znam prawdziwą wersję, ale ujawnienie jej wymaga czasu. Przyjdzie moment, kiedy wszyscy dowiedzą się prawdy, a jest ona w 100 proc. inna od tej lansowanej - komentuje menedżer piłkarza Andrzej Grajewski.

Peszko na dnia, a Lewandowski na szczycie ?


  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ