Championship. Hat-trick Majewskiego daje Nottingham zwycięstwo

Radosław Majewski zdobył wszystkie bramki w wygranym przez jego Nottingham Forest meczu 3:0 meczu czterdziestej kolejki Championship z Crystal Palace.Hat-trick Polaka był klasyczny, bo trafienia zaliczył w drugiej połowie.

Polak rozpoczął mecz w pierwszym składzie The Tricky Trees, zajmując miejsce na lewej pomocy. 25-letni Majewski pokonał bramkarza londyńczyków w 53., 72. i 82. minucie. Każdy strzał oddawał w inny sposób. Za pierwszym razem trafił w lewy górny róg bramki. Następnego gola zdobył z okolic linii pola karnego po strzale w prawy dolny róg, a trzeciego - w lewy dolny.

W sumie w obecnym sezonie Championship (zaplecze Premier League) ośmiokrotny reprezentant Polski zdobył pięć goli.

Dzięki tym trzem punktom jego zespół awansował na dziewiętnaste miejsce w tabeli i ma już sześć punktów przewagi nad strefą spadkową. Dzięki serii czterech meczów bez porażki utrzymanie, które jeszcze niedawno było mocno wątpliwe, staje się coraz bardziej realne.