Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Piłka nożna. Perquis: Zaciskam zęby i walczę

PRZEGLĄD PRASY. - O polskie obywatelstwo walczyłem długie lata, a Euro ma być jednym z najważniejszych wydarzeń w moim życiu. I nagle wszystko stanęło pod znakiem zapytania... Zaciskam zęby i walczę - mówi Damien Perquis. Obrońca francuskiego Sochaux i reprezentacji Polski przechodzi rehabilitację po złamaniu ręki.
Relację na żywo z Radwańska - Szarapowa śledź od 18.30 w m.sport.pl


Do kontuzji Perquisa doszło 3 marca w meczu Sochaux z Valenciennes. Złamanie ręki w łokciu może oznaczać dla zawodnika brak miejsca w kadrze reprezentacji Polski na Euro 2012. Aktualnie Perquis walczy o powrót do zdrowia.

- Od 23 marca przebywam w ośrodku rehabilitacyjnym, który słynie z dobrej opieki nad kontuzjowanymi sportowcami. To właśnie tu, w Capbreton, leczyli się Ronaldo, William Gallas czy Mohammed Sissoko. Niedawno był też Mickael Pietrus, koszykarz grający w NBA - mówi Perquis na łamach "Super Expressu" ?.

Reprezentant Polski opowiada, jak pracuje na powrót do pełnej sprawności. - Na rehabilitację poświęcam około sześciu godzin dziennie. 3,5 godziny przed południem i ponad dwie po południu. Dużo ćwiczę w basenie, bo woda ma dobry wpływ na takie urazy. Jeżdżę też na rowerze, mam zabiegi wzmacniające rękę. Więcej na razie nie można - mówi.

Perquis w Capbreton będzie przebywał do 27 kwietnia. - Na razie żaden z lekarzy nie powiedział mi, jak w procentach wyglądają moje szanse [na powrót do zdrowia przed Euro], ale jestem optymistą - kończy piłkarz Sochaux.

  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ