Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Kalkulator Castrol EDGE: Polska zagra w ćwierćfinale Euro 2012

Według Kalkulatora Castrol EDGE Mistrzostw Europy, Polska awansuje do ćwierćfinału Euro 2012, ale na tym etapie przygoda podopiecznych Franciszka Smudy z turniejem się skończy. Biało-czerwoni odpadną po trudnym meczu przeciwko Niemcom. Zgodnie z wyliczeniami, La Roja w finale - będącym powtórką finału Mistrzostw Świata FIFA 2010 - pokona Holandię.
Kalkulator Castrol EDGE wskazuje, że gospodarze turnieju zakończą pierwszą fazę na czele Grupy A i na 56,7% awansują z pierwszego miejsca. Drugą drużyną, która z tej grupy wywalczy awans będą najprawdopodobniej Czesi (54%). W ćwierćfinale powinien też znaleźć się drugi współgospodarz turnieju - Ukraina - która ma 49,2% szans na wyjście z rozgrywek grupowych, wyprzedzając Francję (45%) i Szwecję (41,7%).

Ćwierćfinałowym rywalem Polaków może się okazać nasz zachodni sąsiad. Podopieczni trenera Joachima Loewa wyjdą z grupy B na drugim miejscu, tuż za Holandią. W tym spotkaniu Polska nie będzie faworytem - analitycy dają naszej drużynie zaledwie 30% szans na odniesienie sukcesu. Jeśli jednak atut własnego boiska i dwunastego zawodnika w postaci kilkudziesięciu tysięcy kibiców pomoże ekipie Franciszka Smudy w zwycięstwie, to w półfinale Polacy mogą zmierzyć się z obecnymi mistrzami świata i Europy - Hiszpanią. Silny zespół hiszpański jest wskazywany przez Kalkulator Castrol EDGE , jako najpewniejszy kandydat do ponownego zdobycia tytułu.

Z przewidywaniami Kalkulatora Castrol EDGE zgadza się Jerzy Dudek, ambasador marki Castrol: - Trudno ocenić szanse naszej reprezentacji, bo gramy wiele sparingów. Potencjał najlepiej oszacować po meczach o stawkę, a my takich nie gramy. Dlatego dopiero na Euro 2012 przekonamy się, ile warta jest nasza kadra. Trzeba wierzyć, że z porażek z Euro 2008 i eliminacji do Mistrzostw Świata 2010 wyciągnięte zostaną konstruktywne wnioski, ale uważam, że już wyjście z grupy będzie sukcesem - uważa polski bramkarz. - Jeśli chodzi o faworytów, to nie będę oryginalny. Tradycyjnie wśród kandydatów do medalu wymieniłbym Niemców, Hiszpanów i Holendrów. Oczywiście z nadzieją, że czarnym koniem turnieju okaże się Polska - dodaje Dudek.

Prognozy powstały dzięki wykorzystaniu nowoczesnego narzędzia służącego do określania prawdopodobieństwa sukcesu poszczególnych drużyn na zbliżających się Mistrzostwach Europy. Kalkulator Castrol EDGE opiera się na statystykach strzelonych goli i straconych bramek w eliminacjach UEFA Euro 2012 oraz innych międzynarodowych meczach. Na tej podstawie został opracowany wskaźnik ataku i obrony dla każdej z drużyn. Analitycy Castrol EDGE bardziej premiują bramki zdobyte w ostatnich meczach oraz gole ze spotkań wyjazdowych. Biorą też pod uwagę współczynnik skuteczności każdej reprezentacji i wyliczenia prawdopodobieństwa osiągnięcia konkretnego wyniku w spotkaniu z potencjalnym rywalem. Takie dane pozwoliły opracować symulacje różnych wariantów przebiegu turnieju i na niespełna 100 dni przed rozgrywkami wytypować te najbardziej prawdopodobne.

Kalkulator Castrol EDGE miał swoją premierę podczas turnieju finałowego Mistrzostw Świata w Republice Południowej Afryki w 2010 roku. Udało się wtedy przewidzieć przebieg turnieju aż w 70 procentach.

Aktualne wyliczenia można znaleźć pod adresem - castroledge.pl/pilka-nozna ?
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ