Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Euro 2012. Goal.com: Tylko Anglia i Rosja w gorszej sytuacji od Polski

W rankingu oceniającym przygotowania reprezentacji narodowych do Euro 2012 portal Goal.com umieścił Polskę na czternastym miejscu. Niżej są tylko Anglicy i Rosjanie.
Przy klasyfikowaniu reprezentacji pod względem "zdrowia zespołu" portal nie zastosował żadnego matematycznego algorytmu. Liczą się: forma i zdrowie kluczowych piłkarzy, atmosfera w kadrze, ostatnie wyniki, problemy boiskowe i pozaboiskowe oraz kłopoty, które mogą pojawić się w najbliższych trzech miesiącach.

Na pierwszym miejscu znalazła się Irlandia. Selekcjoner Irlandczyków, Giovanni Trapattoni przygotował już całą kadrę na Euro i ma niewiele problemów z kontuzjami, a jego drużyna nie przegrała żadnego z ostatnich dwunastu spoktkań.

Drugą wyróżnioną przez Goal.com ekipą jest reprezentacja Szwecji. Największe gwiazdy zespołu są w dobrej formie i notują regularne występy w klubach, a jeden z piłkarzy może być objawieniem Euro 2012. Chodzi o wypożyczonego z Manchesteru City do Feyenoordu Rotterdam Johna Guidettiego. 19-latek strzela mnóstwo goli w holenderskiej Eredivisie i zainteresował największe europejskie kluby.

Na ostatnim miejscu zestawienia znaleźli się Anglicy, którzy nie mają selekcjonera - w ostatnim meczu z Holandią prowadził ich tymczasowy trener Stuart Pearce - oraz kapitana - Pearce dał opaskę Scottowi Parkerowi, ale stały selekcjoner może tę decyzję zmienić. Harry Redknapp, który jest kandydatem nr 1 na nowego trenera, nie chce odejść z Tottenhamu, a w dwóch pierwszych meczach nie zagra Wayne Rooney.

Polska została sklasyfikowana na czternastym miejscu. "Z dwójki organizatorów Polska jest słabszym zespołem, ale szczęśliwe losowanie pozwala Franciszkowi Smudzie na optymizm. Ponadto, w poprzednich wielkich turniejach biało-czerwonym brakowało klasowych piłkarzy, a teraz dysponują silnym składem" - pisze Goal.com.

"Ludovic Obraniak osiągnął wysoką formę po przenosinach z Lille do Bordeaux, tak jak Jakub Błaszczykowski, który w ostatnich tygodniach otrzymuje więcej szans na grę w Borussii Dortmund. Łukasz Piszczek i Robert Lewandowski są w składzie Borussii niezbędni, a Wojciech Szczęsny, który wyróżnił się w bezbramkowym meczu z Portugalią, jest ostoją bramki Arsenalu."

"Wyniki Polaków w 2011 roku były minimalnie lepsze niż rok wcześniej. Tylko Włosi i Francuzi pokonali Polskę w jej ostatnich dziesięciu meczach. Dużo do życzenia pozostawia jednak ilość zwycięstw - przez ostatnie jedenaście miesięcy biało-czerwoni wygrali tylko cztery z dwunastu spotkań. Problem może stanowić też fakt, że Polacy - tak jak Ukraińcy - nie brali udziału w eliminacjach do Euro 2012 i nie mogli sprawdzić się w meczach o stawkę."

Ranking Goal.com (kolejno: pozycja, reprezentacja, ostatnie pięć meczów - "Z" jako zwycięstwo, "R" jako remis i "P" jako porażka):

1. Irlandia ZZZRR
2. Szwecja ZPPZZ
3. Hiszpania ZZPRZ
4. Niemcy ZZRZP
5. Holandia ZPRPZ
6. Portugalia ZPRZR
7. Dania ZZZZP
8. Grecja ZZRPR
9. Włochy RZZPP
10. Czechy PZZZR
11. Francja ZRZRZ
12. Chorwacja PZZRP
13. Ukraina ZZRZZ
14. Polska RZPZR
15. Rosja RZZRZ
16. Anglia ZRZZP
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ