Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Reprezentacja. Iwańczyk o Błaszczykowskim: może być z tego kolejna chryja

0 : 0
Informacje
Towarzyskie - Mecze reprezentacji Polski
Środa 29.02.2012 godzina 20:45
Wyniki szczegółowe
1 Poł
2 Poł
Wynik
Polska
0
0
0
Portugalia
0
0
0
Składy i szczegóły
Polska
SkładSzczęsny - Piszczek, Wasilewski, Perquis, Wawrzyniak (84. Boenisch) - Dudka, Polanski (81. Matuszczyk) - Błaszczykowski (90. Mila), Obraniak (81. Mierzejewski), Rybus (78. Peszko) - Jeleń (67. Grosicki)
Portugalia
Kartki:Veloso - żółta
SkładPatricio - Pereira, Pepe (67. Rolando), Alves, Coentrao (21. Nelson) - Moutinho (46. Fernandes), Meireles, Veloso - Nani (82. Oliveira), Almeida (66. Postiga), Ronaldo (76. Quaresma)
W sobotniej "Rzeczpospolitej" ukazał się wywiad, w którym kapitan reprezentacji sugeruje, że selekcjoner powinien powołać Artura Boruca na Euro 2012. Franciszek Smuda przysiągł, że golkipera już nigdy nie powoła. Wypowiedź Jakuba Błaszczykowskiego komentuje na swoim blogu Przemysław Iwańczyk: może być z tego kolejna chryja - twierdzi dziennikarz Sport.pl i "Gazety Wyborczej".
- Zbaraniałem, kiedy rankiem zobaczyłem tytuły "Kapitan reprezentacji: Boruc powinien być w kadrze". Klikać w te linki za bardzo nie chciałem, sądząc, że to któryś z byłych "szefów" drużyny narodowej wpakowuje Franciszkowi Smudzie bramkarza Fiorentiny. Byłem pewien, że chodzi o Michała Żewłakowa, skazanego razem z Borucem na reprezentacyjną banicję - napisał Przemysław Iwańczyk na swoim blogu.

O byłym bramkarzu reprezentacji wypowiedział się jednak aktualny kapitan Jakub Błaszczykowski.

- Nikogo nie trzeba przekonywać, ile Artur jest wart. Pod względem sportowym powinien mieć miejsce w reprezentacji - stwierdził w wywiadzie z Rzeczpospolitą piłkarz Borussii Dortmund.

Wygraj meczową koszulkę kadry Polski z autografami piłkarzy!


Pomocnik mistrza Niemiec powiedział również, że brak powołań dla 32-letniego golkipera Fiorentiny jest spowodowany argumentami selekcjonera nie związanymi ze sportem. - - Jako rada drużyny pewnych granic w kontakcie z selekcjonerem nie możemy przekraczać, możemy tylko sugerować. Zaraz po tej aferze z winem w samolocie rozmawialiśmy z trenerem o Borucu i Michale Żewłakowie. Chcieliśmy, żeby zostali w drużynie, ale wiadomo, jakie jest stanowisko trenera - dodał.

Sprawa powrotu Boruca, który wcześniej o trenerze reprezentacji wypowiadał się w niepochlebnych słowach nabrała ponownego rozgłosu, po wywiadzie udzielonym TVP. To w nim piłkarz namawiał do pojednania. Selekcjoner jednak taką możliwość kwituje krótkim: - Kiedy dziś pytano mnie o tę sprawę, powiedziałem, że szkoda czasu na takie gadki. Lepiej wyjść na spacer z psem.

- Może być z tego kolejna chryja. Smuda - wiadomo nie od dziś - nie znosi, kiedy ktoś podważa jego decyzje, narzuca mu coś, imputuje niekonsekwencję i zdradza, co dzieje się za drzwiami kadry. Tym bardziej, jeśli robi to kapitan, najbardziej zaufany trenera - stwierdził na blogu Przemysław Iwańczyk.Czytelnicy Sport.pl: Boruc potrzebny jako zmiennik ?


  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ