Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ligue 1. Obraniak: Znów czuję radość z gry

PRZEGLAD PRASY: - Znów czuję radość z gry. Bordeaux to dobry klub, mogę tu dojść do lepszej formy na Euro niż gdybym został w Lille - powiedział w wywiadzie dla Przeglądu Sportowego Ludovic Obraniak.
Ludovic Obraniak niedawno zakończył trwającą od 2006 roku przygodę z Lille. W ubiegłym roku zdobył z tym klubem mistrzostwo i Puchar Francji, występował w europejskich pucharach, ale od dawna był tylko rezerwowym. W tym sezonie zagrał w 12 meczach, ale tylko pięć razy w wyjściowej jedenastce. Zimą zdecydował się na transfer do Bordeaux i jak sam mówi znów czuje radość z tego co robi na boisku.

- Znów czuję radość z gry, czego wcześniej mi brakowało. Odkąd tu trafiłem, mam okazję grać więcej, co jest dla mnie bardzo ważne. Bordeaux to dobry klub, występy w jego barwach dają mi dużo przyjemności. W Lille nie miałem na to szans - powiedział Przeglądowi Sportowemu Obraniak.

Obraniakowi występy w Bordeaux mają zapewnić w miejsce w kadrze Franciszka Smudy i oprócz sportowej chęci gry było to jednym z motywów jego decyzji o transferze. Od 2009 roku wychowanek Metz rozegrał w reprezentacji 20 spotkań, strzelił cztery gole. Ostatnio grał gorzej, jego pozycja w kadrze słabła.

Czy w Bordeaux ją odbuduje?

- Oczywiście, że tak - odpowiada Obraniak. - Gram we wszystkich meczach, strzelam gole. Mogę dojść tu do lepszej formy na Euro niż gdybym został w Lille. Ten transfer to było dla mnie bardzo dobre rozwiązanie - tłumaczy piłkarz.

Obraniak może być liderem reprezentacji Polski na Euro 2012. Na co stać naszą kadrę podczas tego turnieju? - Nie ukrywam, że jestem optymistą przed tym turniejem. Zremisowaliśmy z Niemcami, byliśmy blisko dobrego wyniku z Francją, pokonaliśmy silny zespół, jakim jest Wybrzeże Kości Słoniowej. Uważam, że mamy dobrą drużynę i stać nas na osiągnięcie sukcesu podczas mistrzostw Europy - mówi Obraniak.

  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ