Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ligue 1. Obraniak w jedenastce kolejki Goal.com

4 : 5
Informacje
Ligue 1 2011/12 -
Niedziela 12.02.2012 godzina 15:00
Wyniki szczegółowe
1 Poł
2 Poł
Wynik
Lille
1
3
4
Bordeaux
2
3
5
Składy i szczegóły
Lille
Bramki:Rozehnal (8.), Hazard (65.), Debuchy (75.), Roux (90.)
Kartki:Pedretti - żółta
Skład:Landreau - Debuchy, Rozehnal (62. Digne), Chedjou, Beria - Balmont (52. Bruno), Mavuba, Pedretti - Payet (52. Cole), Roux, Hazard
Bordeaux
Bramki:Maurice-Belay (2., 50.), Obraniak (17., 90.), Gouffran (60.)
Kartki:Ciani, Henrique, Sertić - żółta
Skład:Carrasso - Henrique, Planus, Ciani - Mariano, Plasil (69. Sertić), N'Guemo, Tremoulinas - Obraniak, Gouffran (77. Jussie), Maurice-Belay (86. Marange)
Pomocnik Bordeaux Ludovic Obraniak został wybrany do najlepszej jedenastki 23. kolejki Ligue 1 wg portalu Goal.com. To jego pierwsze tego typu wyróżnienie w tym sezonie.
Obraniak był główną postacią dramatycznego spotkania w Lille, gdzie dzięki jego bramkom Bordeaux pokonało obecnych mistrzów Francji 5:4. Zawodnik przebywał na boisku od pierwszej minuty spotkania. Najpierw strzelił gola na 2:1, a już w doliczonym czasie gry ustalił wynik spotkania i tym samym pogrążył drużynę, w której występował przez prawie pięć sezonów.

"Obraniak powrócił na stadion w Lille i witany był jak bohater. Po zapewnieniu wygranej swojemu zespołowi ostatecznie opuszczał go jako czarny charakter" - pisze Goal.com.

Jeszcze jesienią reprezentant Polski był zawodnikiem Lille. Do Bordeaux przeniósł się w styczniu, bo w ekipie mistrzów Francji był głównie rezerwowym, a zależało mu na regularnych występach przed Euro 2012.

W meczu z Lille oprócz dwóch bramek zaliczył też asystę. W sumie w sezonie ma już pięć trafień. W barwach Bordeaux był to jego trzeci gol. Wcześniej pokonał już bramkarza Toulousy (Bordeaux wygrało 2:0).

Zespół Obraniaka z 33 punktami zajmuje obecnie ósme miejsce w tabeli.

Ligue 1: Obraniak: Starałem się odwdzięczyć ?


  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ