Ligue 1. Pierwszy gol Obraniaka dla Bordeaux

Ludovic Obraniak zdobył bramkę dla Bordeaux w wygranym meczu z Toulousą. To pierwszy gol reprezentanta Polski w nowym klubie.
Zobacz pierwszy gol Obraniaka dla Bourdeaux na Zczuba.tv »

Bourdeaux wygrało z Toulousą 2:0. Wynik meczu otworzył już w pierwszej minucie Jussie. Drugą bramkę zdobył Obraniak. Po 22. kolejkach francuskiej Ligue 1 Żyrondyści zajmują 9. miejsce w tabeli.

Były piłkarz Lille wpisał się na listę strzelców tuż przed przerwą - w 40. minucie skutecznie wykonał rzut wolny, piłka wpadł w samo okienko bramki Alego Ahamada.

Obraniak był także aktywny w drugiej części spotkania. W 59. minucie mógł zdobyć drugiego gola, ale jego strzał świetnie obronił bramkarz gości. 18 minut później świetnie podawał do Davida Belliona, ale ten nie zdołał podwyższyć wyniku.

Obraniak przeniósł się do Bordeaux w styczniu, po pięciu latach gry w Lille. Najbardziej udany był dla niego sezon 2010/2011, kiedy wraz z drużyną zdobył mistrzostwo i Puchar Francji. W reprezentacji Polski zagrał do tej pory w 20 meczach,w których zdobył cztery bramki. Debiutował za kadencji Leo Beenhakkera. U Smudy miał do tej pory pewne miejsce w składzie.