Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Paweł Brożek podpisał, kibice Celticu pytają - Tatuaże? Katolik czy protestant?

Fani wicemistrza Szkocji są podekscytowani zimowymi transferami klubu. "Czy ktoś wie, czy Paweł jest katolikiem czy protestantem?", "Na youtubie wygląda dobrze, ale który piłkarz nie wygląda" - piszą na twitterze.
W poniedziałek Brożek przeszedł testy medyczne i podpisał kontrakt na półroczne wypożyczenie z Trabzonsporu. Z nową drużyną będzie trenował we wtorek, a w najbliższy weekend będzie do dyspozycji trenera Neila Lennona na mecz Pucharu Szkocji z Inverness Caledonian Thistle FC. W Celticu będzie grał z numerem 17.

Z naszych informacji wynika, że tylko klub z Glasgow był w stanie sprostać wymaganiom finansowym Polaka. Brożek w Trabzonsporze zarabiał 700 tys. euro rocznie. To było zdecydowanie za dużo dla polskich klubów Poloni Warszawa, Legii i Lechii Gdańsk, a także izraelskiego Beitaru czy tureckiego Samsunsporu, które myślały o zatrudnieniu 29-letniego napastnika.

Fani Celticu na razie są zachwyceni pozyskaniem Polaka i go serdecznie witają.

"Jak się wymawia jego imię. Jak Paul, ale bardzo wolno czy może Pavell albo tak jak Alex Ferguson, gdy mówi Parl" - pyta BlantyreKev. "Czy ktoś wie, czy mamy opcję pierwokupu. Jestem podekscytowany tym transferem, ale tak samo byłem, kiedy przyszedł Morten Rasmussen".

"Witaj w największym klubie w jakim w życiu zagrasz. To może być najlepsze okno transferowe od dłuższego czasu" - dodaje Stefferano del Bhoyo.

"Paweł Brożek dobrze wygląda na youtubie (który piłkarz nie) i to by wyglądało jak superokazja, jeśli po sezonie wykupilibyśmy go za 650 tys. funtów, o ile się sprawdzi" twierdzi RobinBhoy.

A Dontbrattbakkinanger pyta: "Jakie tatuaże ma Brożek, ktoś wie?"

Celitc to katolicki klub, a jego odwieczny rywal Rangers protestancki. Dlatego Celtic Mac jest zainteresowany poglądami religijnymi Polaka: "Paweł jest protestantem czy katolikiem. Wiem tylko, że nie jest kardynałem".

  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ