Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Złota Piłka. Na kogo głosowali Smuda i Błaszczykowski?

W Zurychu odbyła się gala, na której zostali ogłoszeni m.in. trener i piłkarz roku. Z trzeciej z rzędu Złotej Piłki cieszył Leo Messi, a najlepszym trenerem został szkoleniowiec Barcelony Pep Guardiola. Wiemy już, na kogo głosowali Franciszek Smuda i Jakub Błaszczykowski.
W 2010 roku plebiscyty Złota Piłka France Football i Piłkarz Roku FIFA zostały połączone. W ubiegłym roku również w Zurychu nagroda została po raz pierwszy przyznana pod nazwą Złota Piłka FIFA, a jej zdobywcą był nie kto inny jak Leo Messi.

Laureta Złotej Piłki wybierają niektórzy dziennikarze oraz selekcjonerzy i kapitanowie reprezentacji narodowych. Dotychczas nie było wiadomo, na kogo swój głos oddała konkretna osoba. Jednak od teraz wyniki głosowania nie są już tajne.

Jak dowiedział się Sport.pl głosy selekcjonera reprezentacji Polski Franciszka Smudy i jej kapitana Jakuba Błaszczykowskiego dosyć się różniły. Obaj panowie byli zgodni tylko co do pierwszych miejsc. Obaj głosowali na Messiego i Guardiolę jako najlepszych w swoich kategoriach.

Tak głosowali Smuda i Błaszczykowski:

Głos Błaszczykowskiego na trenera roku: 1) Guardiola; 2) Mourinho; 3) Ferguson.

Głos Smudy: 1) Guardiola; 2) Del Bosque; 3) Loew.

Głos Jakuba Błaszczykowskiego w plebiscycie Złotej Piłki: 1) Messi; 2) Ronaldo; 3) Xavi.

Głos Franciszka Smudy: 1) Messi; 2) Xavi; 3) Iniesta.

  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ