Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Reprezentacja Polski. Jak orzełek wracał na koszulki [WIDEO]

W piątek oficjalnie zaprezentowano koszulki, w których kadra zagra podczas czerwcowych mistrzostw Europy - z godłem narodowym w centralnym punkcie. Piłkarze zagrają w nich po raz pierwszy w meczu z Bośnią i Hercegowiną, a kibice proces powstawania koszulki z orzełkiem mogą zobaczyć na przygotowanym przez firmę Nike klipie.
Powrót orzełka na koszulki reprezentacji wspiera kampania reklamowa firmy Nike. Odzieżowy gigant w internecie zamieścił krótki film, w którym pokazuje jak powstawały koszulki z godłem narodowym. W 30-sekundowym klipie zaprezentowano jak wyszywano na strojach orzełka.

Oprócz tego w prasie oraz na plakatach na ulicach największych miast pojawiły się billboardy z Jakubem Błaszczykowskim, kapitanem kadry, który na nagim torsie ma wyszyte godło. Zdjęcia Błaszczykowskiego w nowej koszulce kadry zamieściła reprezentacja Polski na swoim oficjalnym Facebooku.

Kadra w koszulkach z orzełkiem po raz pierwszy zagra w piątek w sparingu z Bośnią i Hercegowiną. Początek o godz. 20.30, relacja na żywo w Sport.pl

Dlaczego zniknął orzełek?

Kontrowersje wokół nowych strojów reprezentacji Polski, w których ma zagrać podczas przyszłorocznych mistrzostw Europy, wywołał brak godła narodowego na koszulce. Sprawa wyszła na jaw podczas oficjalnej prezentacji 8 listopada we Wrocławiu. Na nowych koszulkach znalazły się logotypy reprezentacji Polski (bardzo podobny do logotypu PZPN) oraz partnera technicznego - firmy Nike, zabrakło natomiast tradycyjnej naszywki z orzełkiem.

Wywołało to ogromne oburzenie kibiców, mediów, sportowców i polityków, z prezydentem Bronisławem Komorowskim i premierem Donaldem Tuskiem na czele. Obaj zapowiedzieli nawet, że uregulują kwestię "orzełka" na drodze ustawowej.

PZPN tłumaczył, że nowy logotyp miał na celu odświeżenie marki, a głównym motywem zmiany były kwestie marketingowo-biznesowe. Początkowo przedstawiciele związku zapewniali, że zmiana wyglądu strojów będzie możliwa dopiero za dwa lata. Mimo wcześniejszych deklaracji, 22 listopada prezes związku Grzegorz Lato - po rozmowach ze sponsorem technicznym - zdecydował, że godło narodowe wróci na koszulki piłkarzy. Poinformował też, że orzełek znajdzie się w centralnym miejscu stroju.

Kibicujemy polskiej kadrze! Pokażmy ilu nas jest - Facebook Polska biało-czerwoni ?


  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ