Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Borussia chce przedłużyć kontrakt z Błaszczykowskim. Sprawa jest otwarta

Wciąż niejasna jest sytuacja kapitana reprezentacji Polski w Borussii Dortmund. Jakub Błaszczykowski gra mało, ale Borussii podobno bardzo zależy na polskim pomocniku. Według informacji dziennika Der Westen. BVB chce przedłużyć z nim kontrakt do 2015.
Błaszczykowski w prestiżowym meczu z Schalke wybiegł na boisko w pierwszym składzie. Przyczyną są jednak bardziej kadrowe kłopoty Borussii, niż uznanie w oczach trenera Kloppa. W ostatnim grał bardzo mało, a nawet nie został powołany do kadry meczowej na mecz z Bayernem Monachium. W Polsce od razu podniosły się głosy o słabnącej pozycji kapitana reprezentacji Polski.

Niemieccy dziennikarze znają ambicje Polaka, który nie jest zadowolony z obecnej roli. W sobotę z Schalke zagrał bardzo dobrze. Po meczu długo odpowiadał na pytania mediów. - Cieszę się z występu w derbach. Teraz skupiam się na treningu. W najbliższej przyszłości porozmawiam z trenerem i Michaelem Zorciem (menedżerem Borussii - red.) - powiedział dziennikarzom.

Niemiecka "Der Westen" opisując sytuację Błaszczykowskiego w klubie donosi, że klub chce przedłużyć z nim kontrakt do 2015 roku. Obecny wygasa w 2013.

Powrót do Wisły?

Kilka dni temu niemiecki Bild podał informację o zainteresowaniu Błaszczykowskim ze strony Wisły Kraków. Powrót polskiego pomocnika do zespołu mistrzów Polski miałby zostać sfinalizowany na zasadzie wypożyczenia. - Nie ma tematu. Skupiam się na walce o miejsce w składzie Borussii - zdementował następnego dnia pogłoski mediów sam zainteresowany.

  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ