Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Reprezentacja. PZPN przeprasza za brak orzełka, Tusk krytykuje

Coraz bardziej prawdopodobny jest powrót orzełka na koszulki piłkarskiej reprezentacji Polski. Duży krok w tę stronę wykonał Piotr Gołos z departamentu ds. marketingu i spraw zagranicznych PZPN, który przeprosił za "nieprzyjemną niespodziankę, jaką nam się przydarzyło zafundować". Do dyskusji ws. orzełka włączył się Donald Tusk.
Z reprezentacją na dobre i na złe - Facebook Polska biało-czerwoni  ?

Początkowo PZPN zapewniał, że powrót orzełka na koszulki jest niemożliwy. Godło państwowe zostało zastąpione logotypem PZPN, co miało przynieść związkowi dodatkowe zyski ze sprzedaży.

W środę PZPN poinformował, że na najbliższym posiedzeniu rozważy "pojawiające się argumenty, aby znaleźć najlepsze w tej sytuacji i satysfakcjonujące wszystkich rozwiązanie". Takim mogłoby być pozostawienie logotypu PZPN na koszulkach przy jednoczesnym przywróceniu orzełka.

W czwartek na antenie TVP Info za całe zamieszanie przeprosił Piotr Gołos z PZPN. - Chciałbym wyrazić ubolewanie, tym bardziej, że ta sytuacja odbija się na naszych zawodnikach - powiedział.

Gołos nie mógł jednak złożyć deklaracji w sprawie przywrócenia orzełka. - Nie jestem do tego upoważniony. Jestem przekonany, że zarząd zrobi wszystko, by rozwiązać ten kryzys - stwierdził.

Tusk apeluje o orzełka

Do dyskusji włączył się też premier Donald Tusk. - Reprezentacja narodowa to nie jest własność PZPN. Mam nadzieję, że ktoś tam zmądrzeje - powiedział.

Jak Lato i spółka orła wywinęli ?


  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ